Судове рішення #1045171
Справа № 22ц - 2793/2006

Справа 22ц - 2793/2006

УХВАЛА

 Іменем України

" 13 " грудня 2006 року                                                                           колегія суддів

судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

Головуючого: Маляренко І.Б.

Суддів: Яресько А.В., Галан Н.М.

За участю секретаря: Дорошенко Ю.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою Луганського обласного військового комісаріату

на рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 19 грудня 2005 року за позовом ОСОБА_1до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваним рішенням в повному обсязі задоволено вищезазначений позов ОСОБА_1

В апеляційній скарзі Луганського обласного військового комісаріату ставиться питання про скасування як незаконного рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 19 грудня 2005 року і прийняття нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши доповідача, пояснення позивача, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи,

 

 колегія суддів вважає скаргу такою, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Так, згідно із ч.ч.1,3 ст. 303 ЦПК України, під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про виплату компенсації у зв"язку із порушенням строків виплати пенсії 01 листопада 2005 року (а.с. 2), тобто після набрання чинності КАС України.

Згідно із п.п.1,7 ч.1 ст. З КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Луганський обласний військовий комісаріат по відношенню до позивача є органом, що здійснює владні управлінські функції, а отже справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Суд уваги на зазначені обставини не звернув і розглянув справу у порядку цивільного процесуального судочинства.

Згідно із ч.1 ст. 310 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.

П.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

За таких підстав рішення суду підлягає скасуванню із закриттям провадження по справі.

 

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 303, 307, 310, 314-315 ЦПК України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Луганського обласного військового комісаріату задовольнити частково,

рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 19 грудня 2005 року за позовом ОСОБА_1до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації -скасувати, провадження по справі закрити.

Ухвала набирає чинності негайно, але протягом двох місяців може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація