Судове рішення #10459749

Справа № 11-515 / 2010                                                                                  Головуючий у суді І   інстанції   Васильчку О.В.

ч. 2 ст. 125КК України                                               Доповідач  у суді 2  інстанції Велидчук В.М.

У Х В А Л А

                                                                          І м е н е м   У к р а ї н и

03 серпня 2010 року. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі :

головуючої                              Мельничук Н.М.

суддів                                   Велидчука В.М., Ткач С.О.

                       

розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі кримінальну справу за апеляцією потерпілої ОСОБА_3, на вирок Романівського  районного суду Житомирської області  від 03 червня 2010 року , яким

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, виправдана за ч.2 ст.125 КК України за недоведеністю її вини у вчиненні даного злочину.

Щодо  ОСОБА_4 порушено кримінальну справу за ч.2 ст.125 КК України на підставі скарги ОСОБА_3, в якій остання зазначила, що ОСОБА_4 25  та 28 червня 2009 року, на грунті неприязних стосунків заподіяла їй легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

Вироком Романівського  районного суду Житомирської області  від 03 червня 2010 року , ОСОБА_4 виправдана за ч.2 ст.125 КК України за недоведеністю її вини у вчиненні даного злочину.

В апеляції ОСОБА_3,  ставиться питання про скасування вироку і постановлення нового вироку. Посилання на те, що суд допустив неповноту судового слідства та істотні порушення вимог процесуального закону.

 Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_4, яка заперечувала щодо задоволення апеляції, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція підлягає частковому задоволенню, вирок щодо ОСОБА_4 підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд з таких підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 334 КПК України мотивувальна частина виправдувального вироку, повинна містити формулювання обвинувачення, яке пред’явлено підсудному і визнано судом недоведеним, а також підстави для виправдання підсудного із зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення; не допускається включення у вирок формулювань, які ставлять під сумнів невинуватість підсудного.

За змістом цієї норми закону у мотивувальній частині виправдувального вироку мають бути викладені результати дослідження, аналізу та оцінки доказів у справі, а також мотивовані висновки суду про недоведеність події злочину, відсутність у діях підсудного складу злочину чи недоведеність його участі у вчиненні злочину.

Однак, згідно з вироком, суд під час його постановлення зазначені вимоги закону належним чином не виконав. Зокрема у вироку суд  не  проаналізував та не дав оцінку доводам потерпілої, показанням свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 в яких йдеться  про конкретні дії щодо потерпілої, та не навів  мотивів їх відхилення.  

Суд також не перевірив обґрунтованість посилань потерпілої на те, що вона перебуває в неприязних стосунках зі свідками ОСОБА_8., ОСОБА_9 , в разі обґрунтованості доводі потерпілої щодо цього, суду слід показанням вказаних свідків дати належну оцінку.

Не з'ясовано судом механізм та час заподіяння  потерпілій тілесних ушкоджень. З цього приводу слід було допитати ортопеда Романівської ЦРЛ, який надавав потерпілій першочергову допомогу, судово – медичного експерта ОСОБА_10- акт судово медичного освідування від 02.07. 2009 року підписаний ним знаходиться у справі, експертів експертної комісії ( а за необхідності виконати і інші дії) і результати встановленого надати в розпорядження експертної комісії, з метою з’ясування вищезазначеного. В разі встановлення розбіжностей у висновках вищевказаних медичних працівників , з’ясувати їх причину.

Допущені судом і інші порушення вимог процесуального закону. У вироці в мотивувальній частині не обгрунтований і не викладено висновок суду про виправдання ОСОБА_4 по кожному епізоду обвинувачення із зазначенням підстав виправдання.  

За таких обставин вирок щодо ОСОБА_4 не можна визнати таким, що відповідає вимогам закону та є обґрунтованим, він підлягає скасуванню , а справа направленню на новий судовий розгляд.

      Під час нового судового розгляду, з метою усунення зазначених в даній ухвалі недоліків (а при встановленні і інших), потрібно більш ретельно дослідити обставини справи, перевірити обґрунтованість доводів потерпілої на доведення вини ОСОБА_4 у вчиненні злочину і за результатами встановленого прийняти рішення відповідно до вимог закону.

Керуючись ст.ст.365, 366, КПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляцію ОСОБА_3 задовольнити частково.

Вирок Романівського  районного суду Житомирської області  від 03 червня 2010 року щодо ОСОБА_4 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в той же суд іншим складом суду.

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація