Судове рішення #10480104

Справа № 2-0-18

 2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

26 липня 2010 р.                                               Міловський районний суд Луганської області

 

У складі суду: головуючого судді                         Шовкуна В.О.

                  при секретарі:                         Пащенко Г.С.

                  з участю заявника                         ОСОБА_1,

                представника зацікавленої особи                 ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Мілове цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та факту трудового каліцтва, -

ВСТАНОВИВ:

    Заявник ОСОБА_1 (далі - Заявник) звернувся до суду з заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що з травня 1954 року він працював у КСП Дружба» с. Зориківка Міловського району Луганської області трактористом.

    27 серпня 1991 року приблизно о 17 годині 00 хв. на МТФ № 1 під час ремонту шарикопідшипника, на кормороздатчику лопнув підшипник та осколок потрапив Заявнику в ліве око у зв’язку з чим його було травмовано.

    За фактом нещасного випадку, який стався з Заявником було складено Акт форми Н-1 № б/н від 28 серпня 1991 року. Однак, даний акт було складено з порушеннями вимог «Положення про розслідування та облік нещасних випадків професійних захворювань та аварій на виробництві» затверджений 17.09.1989 року постановою Президії ВЦСПС, а саме в акті за формою Н-1 не вказаний його номер, не має розшифровки підпису особи, що затверджує акт, відсутній номер, розділ 15 «наслідки нещасного випадку» не заповнений, професія зазначена в акті, не співпадає з записом у трудовій книжці, не заповнена кодова частина акту.

    Внаслідок отриманої травми Заявник отримав 45 % втрати працездатності.

Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на вищевикладене.

Представник зацікавленої особи ОСОБА_2 у судовому засіданні подану Заявником заяву визнав, вищевказаний факт підтвердив.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника, представника зацікавленої особи, суд приходить до висновку про можливість часткового задоволення заявлених вимог.

У трудовій книжці Заявника внесено запис, що на той момент, коли стався нещасний випадок, він працював у КСП Дружба» с. Зориківка Міловського району Луганської області. (а.с. 5).

В матеріалах справи знаходиться акт № б/н про нещасний випадок на виробництві від 28 серпня 1991 року, який складено відносно гр. ОСОБА_1.(а.с. 6-7).

Згідно паспорту Заявника, датою його народження є 02 вересня 1937 року. (а.с. 8).

В акті за формою Н-1 № б/н від 28 серпня 1991 року стоїть вік Заявника 54 роки.(а.с. 6).

В судовому засіданні було надано виписку з акту огляду МСЕК згідно якої встановлено ступень втрати професійної працездатності у відсотках: 45 % у зв’язку з трудовим каліцтвом Заявника.

Факт належності акту № б/н про нещасний випадок на виробництві від 28 серпня 1991 року Заявнику у судовому засіданні підтвердив представник зацікавленої особи ОСОБА_2, а тому суд не має сумнівів, щодо належності правовстановлюючого документу про нещасний випадок на виробництві, форми Н-1 № б/н складеного 28 серпня 1991 року у відношенні Заявника ОСОБА_1 та вважає за необхідне в даній частині заяви задовольнити.

    Стосовно встановлення факту трудового каліцтва, пов’язаного з виробництвом, який трапився з Заявником при виконанні трудових обов’язків, суд приходить до наступного. Відповідно до ст. 256 ЦПК України та роз’яснень Пленуму Верховного суду України, викладених у п. 1 постанови «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року № 5, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Законом України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII (ст. 22), Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1112, визначено порядок встановлення факту нещасного випадку на виробництві. Отже, законом визначено порядок встановлення факту нещасного випадку на виробництві. За таких підстав суд приходить до висновку, що вимога щодо встановлення факту трудового каліцтва, пов’язаного з виробництвом не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 234, 256-259, 213, 215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та факту трудового каліцтва задовольнити частково.

Встановити факт належності правовстановлюючого документу акту про нещасний випадок на виробництві, форми Н-1 № б/н складеного 28 серпня 1991 року гр. ОСОБА_1.

 В іншій частині заяви відмовити у задоволенні.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти діб з дня його оголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Луганської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає сили після розгляду справи апеляційним судом

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація