Судове рішення #1048909
Справа № 2-785/2007р

Справа № 2-785/2007р.

РІШЕННЯ Іменем України

21 березня 2007р.   Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого                      судді    Мельника О.О.

при секретарі                              Лесик І.Ю.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Рогозівської сільради Бориспільського району Київської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду із зазначеним позовом, і в судовому засіданні підтримали письмовий текст даної позовної заяви з усними доповненнями про те, що позивачки є єдиними спадкоємцями належного їх померлому чоловіку та батьку майна за законом. 16.10.2004р. позивачки отримали свідоцтво про право на спадщину за законом. До складу спадкового майна не було включено земельну ділянку площею 0,290 га, що розташована на території АДРЕСА_1, яку отримав ОСОБА_3 в порядку спадкування за заповітом від 19.03.1999р., оскільки право власності на земельну ділянку виникає з моменту отримання державного акту, який ОСОБА_3 отримати не встиг. Заявники вважають, що вони мають право на отримання у власність даної земельної ділянки в порядку спадкування, оскільки їх померлий чоловік і батько, отримавши дану земельну ділянку у спадщину, мав право набути право власності на землю шляхом оформлення державного акту. Тому просять визнати за ними право власності на дану земельну ділянку в порядку спадкування.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, в своїй письмовій заяві позов визнає, проти визнання за позивачами права власності на земельну ділянку не заперечує, просить справу слухати у відсутність свого представника.

Суд, заслухавши представника позивачки, дослідивши і оцінивши в сукупності, докази по справі, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації актіів про смерть виконкому Рогозівської сіьської ради, Бориспільського району, Київської області, зроблено запис №1(а.с.9). Після її смерті відкрилась спадщина за заповітом від 19.03.1999р., посвіченого виконкомом Рогозівської сіьської ради, на земельну ділянку площею 0,290 га, яка розташована по вул. Котовського, 46 в с.Рогозів , Бориспільського району, Київької області, що належала їй на праві приватної власності(а.с.8).

16.10.2004р. ОСОБА_3 отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на дану земельну ділянку , яке було видано Бориспільською районною державною нотаріальною конторою і зареєстрованогов реєстрі за № 1-2392. Але за життя не встиг отримати державний акт на землю.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік і батько позивачів - ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 0,290 га, що розташована в АДРЕСА_1. Спірна земельна ділянка не була включена до спадкового майна.

Позивачі є єдиними спадкоємцями належного спадкодавцю майна за законом. 11.05.2006р.   державним   нотаріусом   16-ї  Київської державної  нотаріальної  контори

 

Трапєзніковою З.О., на ім"я позивачки ОСОБА_1 було видано свідоцтво про право на

спадщину за законом, що зареєстровано в реєстрі за               №1-1301.

Вищенаведені дані підтверджуються: копіяю державного акту про право на землю від 18.10.2002р.(а.с.8), копією свідоцтва про смерть ОСОБА_4 (а.с.9), копією свідоцтва про права на спадщину за заповітом від 16.10.2004р.(а.с.10), копією сідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с.П), копія свідоцтва про народження ОСОБА_1(а.с.12), копія свідоцтва про одруження (а.с. 13), копія свідоцтва про право на спадщину за законом(а.с.15).

Згідно із п. «в» ст. 140 ЗК України України, однією з підстав припинення права власності на земельну ділянку є відчуження земельної ділянки за рішенням власника.

Відповідно ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, в т.ч., шляхом прийняття спадщини.

Згідно з ч.1 ст.125, ст.126 ЗК України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності, та його державної реєстрації, яким є державний акт.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок смерті.

Згідно із ч.2 ст. 1268 прийняття спадщини не допускається з умовою чи із застереженням.

Тому, враховуючи, що на момент відкриття спадщини спадкодавцю належало право на оформлення права власності на отриману ним в порядку спадкування землю, що не припинилось внаслідок його смерті, і відповідно до закону, право може входити до складу спадщини, позивачки як єдині спадкоємниці належного померлому майна, в т.ч. і права, за законом, прийняли спадщину, і мають право на отримання державного акту на землю, суд дійшов висновку, що за ними слід визнати право власності на дану земельну ділянку в порядку спадкування за законом.

Керуючись ст.81, ч.1 ст.125, ст.126, п. "в" ст. 140 ЗК України, ст.ст.1218, ч.2ст.1268ЦК

України, ст.ст.8, 10, 11, 60, 62-64, ч.4 ст.174, 212-215 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ: Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право спільної часткової власності в розмірі 1/2 частини за кожним, на земельну ділянку площею 0,290 га, що розташована в АДРЕСА_1, отриманого в порядку спадкування ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, на підставі заповіту від 19.03.1999р., посвідченого державним нотаріусом Бориспільської державної нотаріальної контори Черненко Н.Б., за реєстром 1-2392 та зареєстрованого в Рогозівській сільраді 20.10.2004р. за № 103, в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київскої області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги на рішення протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація