Справа № 2-862/2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
20 березня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Мельника О.О.
при секретарі Лесик І.Ю.
розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільської міської Ради народних депутатів Київської області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом про те, що він є єдиним спадкоємцем належного його померлому батьку, ОСОБА_2, майна за законом, до складу якого входить житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований по АДРЕСА_1. Він, у встановлений законом строк, подав заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори, але використати надане йому право як спадкоємцю, він не має можливості, оскільки документи, які б вказували на належність даного майна померлому відсутні, та їх оформлення на ім»я останнього є неможливим. Тому просить визнати за батьком, ОСОБА_2, права власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що розтащований по АДРЕСА_1.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову не заперечував.
Суд, заслухавши учасників, дослідивши і оцінивши в сукупності, докази по справі, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.
Встановлено, будинок по АДРЕСА_1 ОСОБА_2 побудував ще в 1957р., про що свідчить технічна документація на житловий будинок(а.с.21). Але юридично оформити своє право на житло не встиг, не отримав правовстановлюючий документ на будинок в місцевих органах влади і не зареєстрував його в Бориспільському міському бюро технічної інвентарізації.
ІНФОРМАЦІЯ_1 батько позивача - ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с.8). Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1.
Заповіт померлим не складався. Позивач є єдиним спадкоємцем належного спадкодавеці майна за законом. Останній не може використати надане йому право як спадкоємцю, оскільки правоустановлюючі документи, які б підтверджували належність майна спадкодавцю відсутні, та їх оформлення на його ім"я неможливе.
Згідно із ст.331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовленна (створена) особою, набувається нею, якщо інще не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.
Згідно із ст.ст.1223, 1258 ЦК України право на спадкування, у разі відсутності заповіту, мають спадкоємці за законом.
Згідно ст. 1216 ЦК України є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб(спадкоємців).
Тому, враховуючи, що ОСОБА_2 є єдиним власником житлового будинку, але правовстановчі документи відсутні, суд дійшов висновку, що за ним слід визнати право власності на даний будинок.
ст.ст.8,10, 11, 60, 62-64, ч.4 ст. 130, ч.4 ст. 174, 202,203 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що розташований розташований по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київскої області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги на рішення протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.