Справа № 2– 2811
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим в складі: головуючій судді Кулєшовій О.І., при секретарі Пархоменко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ялті цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Діти війни»,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на її користь недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Діти війни» за період з травня 2007 року по квітень 2010 року у сумі 3603 гривні.
Позивачка у судове засідання не з’явилася, про місце, день та час розгляду справи сповіщена завчасно та належним чином. Надала суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про місце, день та час розгляду справи сповіщений належним чином. Надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності та письмові заперечення, де вказує, що оскільки позивач отримує надбавку як «родинам померлих учасників війни», то отримувати щомісячну соціальну допомогу як «дитина війни» він не має права. Закон передбачає сплату лише однієї надбавки за вибором позивача.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню за наступних підстав:
Правовий статус дітей війни та основи їх соціального захисту встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни». Відповідно до ст. 1 цього Закону дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Судом встановлено, що позивачка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто станом на час закінчення Другої світової війни їй було менше 18 років, тому вона є особою, яка віднесена до категорії осіб, визнаних дітьми війни.
Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.
Згідно ч. 2 вказаної статті ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Згідно ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Як встановлено судом, позивачка отримує підвищення «родинам померлих учасників війни». Позивачка із заявою про нарахування їй щомісячної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни» до відповідача не зверталася.
Суд дійшов до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення державної соціальної допомоги як дитині війни є необґрунтованими, оскільки позивачкою був обраний інший вид підвищення до пенсії, якій їй нараховувався та виплачувався.
Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши докази, з’ясувавши усі обставини, справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України; ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо по відомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» №1691-VI від 18 лютого 2010 року, який набрав чинності 10 березня 2010 року; Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Діти війни» - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіці Крім через Ялтинський міський суд у порядку та строки, передбачені ст. ст. 294, 296 ЦПК України.
Суддя