Судове рішення #10491805

Справа № 2-3109

2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіці Крим у складі: головуючій судді Кулєшової О.І., при секретарі Пархоменко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ялті цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

Позивач просить суд розірвати шлюб з відповідачем. Позовні вимоги мотивовані тим, що вона 05 липня 1999 року уклала шлюб з відповідачем. Від шлюбу вони мають двох неповнолітніх дітей, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з нею. Сумісне життя з відповідачем не склалося, з 2001 року відповідач зловживає спиртними напоями, матеріально сім’ю не забезпечує, неодноразово порушував подружню вірність, застосовує до неї міри фізичного впливу, в зв’язку з чим між ними часто виникають сварки, скандали. Останній час вони не проживають разом, сумісного господарства не ведуть, не приймають ніяких спроб до примирення. Вона неодноразово зверталася до органів внутрішніх справ з проханням прийняти міри до відповідача у зв’язку з його протиправною поведінкою. Вона втратила почуття любові та поваги до відповідача, їх шлюб носить формальний характер, родина розпалась остаточно.

    Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином, причин неявки суду не надав. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача та розцінює його неявку в судове засідання як небажання зберегти сім’ю.  

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача засновані на законі та повинні бути задоволені за наступних підстав:

Згідно зі ст. 112 СК України, - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

      Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 05 липня 1999 року Ручьевською селищною радою Раздольненського району Автономної Республіки Крим, актова запис за № 13 (а.с. 6).

Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7, 8).

Судом встановлено, що родина фактично розпалась з вини відповідача, шлюб існує формально, сторони проживають окремо останній час, не ведуть сумісного господарства, не приймають ніяких спроб до примирення, вони припинили подружні відносини. Ніхто з них не має наміру встановлювати сім’ю, примирення між ними не можливо, вони втратили почуття любові та поваги друг до друга.

Згідно наданим суду доказам позивач неодноразово зверталася до органів внутрішніх справ з заявами про прийняття мір до відповідача у зв’язку з його протиправною поведінкою відносно неї та їх неповнолітніх дітей. Постановами Алупкінського відділу міліції від 02 березня 2010 року та від 29 травня 2010 року в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 було відмовлено ( а.с.  14-17).

При таких обставинах, подальше життя подружжя та збереження родини буде суперечити інтересам подружжя та їх неповнолітніх дітей.

    З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що шлюб необхідно розірвати, поклавши витрати при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу на відповідача.

     

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 105, 110-112 Сімейного кодексу України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Розірвати шлюб, зареєстрований 05 липня 1999 року Ручьевською селищною радою Раздольненського району Автономної Республіки Крим, актова запис за № 13, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 17 (сімнадцять) гривень за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу.

ОСОБА_1 від сплати суми на користь держави звільнити.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд в порядку та строки, встановлені ст. ст. 294-296 Цивільного процесуального кодексу України.

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація