Справа № 2-4230
2010 року
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
06 серпня 2010 року
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Кулєшова О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить суд розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований 19 жовтня 1990 року, та стягнути з нього аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до п. 1 ч. 1, 3 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.
У силу ч. 3 ст. 118 ЦПК України позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій ст. 96 цього Кодексу, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК України позовна заява повертається у випадку, коли вона подана без дотримання порядку, визначеного ч. 3 ст. 118 цього Кодексу.
Крім того, частиною 3 статті 234 ЦПК України передбачено, що у порядку окремого провадження розглядаються справи за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі.
Враховуючи вищевказані положення закону, вимоги позивача про стягнення аліментів повинні бути пред’явлені в порядку наказаного провадження, а вимоги про розірвання шлюбу з відповідачем, який засуджений до позбавлення волі – в порядку окремого провадження.
При таких обставинах, дана позовна заява, яка пред’явлена в порядку позовного провадження, підлягає поверненню позивачу.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. 15, ч. 1 ст. 96, ч. 3 ст. 118, ч. 3 ст. 121, ч. 3 ст. 234 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини – повернути позивачу.
Роз’яснити позивачу що він має право подати позов про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження, а про стягнення аліментів в порядку наказного провадження.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Ялтинський міський суд у порядку та строки, встановлені ст. ст. 294-296 Цивільного процесуального кодексу України.
Суддя