Справа № 3-342/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2010 року Суддя Турійського районного суду
Волинської області А.А.Овсієнко
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Турійського РВ УМВС України у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя с.Нири Турійського району Волинської області, непрацюючого, на утриманні одна малолітня дитина,
за ст.205 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до Турійського районного суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВН № 007312 від 25 травня 2010 року, згідно з яким ОСОБА_2 в період з 26 грудня 2008 року по 25 травня 2010 року не вжив заходів щодо своєчасної реєстрації громадянки Російської Федерації ОСОБА_4, яку запросив в Україну та якій надав житлову площу , чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.205 КУпАП.
ОСОБА_2 винним себе не визнав, пояснивши, що дійсно з 2000 року він проживає у незареєстрованому шлюбі разом з громадянкою Російської Федерації ОСОБА_4 у своєму власному житловому будинку, що в с.Нири Турійського району Волинської області . Однак, в Україну ОСОБА_4 він не запрошував, а на території України вона проживає ще з 1993 року.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Так, диспозиція ст.205 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації.
Дійсно, постановою судді Турійського районного суду Волинської області від 27 липня 2010 року на ОСОБА_4 було накладено за ч.1 ст.203 КУпАП адміністративне стягнення за те, що вона, являючись громадянкою Російської Федерації, в період з 26 грудня 2008 року по 25 травня 2010 року проживала на території України, а саме – в с.Нири Турійського району Волинської області, без відповідних документів на право проживання в Україні.
Разом з тим, з пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та письмових пояснень ОСОБА_4 від 6 червня 2010 року вбачається, що остання постійно проживає на території України ще з 1993 року, і лише з 2000 року вона проживає однією сім’єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 у належному йому житловому будинку в с.Нири Турійського району Волинської області. При цьому, ОСОБА_5 не запрошував ОСОБА_4 в Україну.
А тому, проаналізувавши досліджені докази в їх сукупності слід констатувати, що дії ОСОБА_2 не містять в собі складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.205 КУпАП, зокрема - його обєктивної сторони, оскільки іноземця ОСОБА_4 в Україну ОСОБА_2 не запрошував, а отже й не повинен був вживати заходів до забезпечення у встановленому порядку її своєчасної реєстрації та законності подальшого перебування. При цьому, сам по собі факт їхнього спільного проживання у належному ОСОБА_2 помешканні не зобов’язує останнього до вжиття вищезгаданих заходів. Крім того, жодних об’єктивних відомостей про порушення ОСОБА_4 правил перебування її, як іноземця, на території України в період з 2000 року по 2008 рік взагалі не здобуто.
У зв’язку з цим, провадження у даній справі підлягає до закриття на підставі п.1 ст.247 КУпАП з огляду на відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.205 КУпАП.
Керуючись ст.ст.221, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
На підставі п.1 ст.247 КУпАП закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.205 КУпАП, у зв’язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя