ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2507/10/2470
15:30
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Бойко О.Я.;
при секретарі судового засідання –Олійник О.В.;
з участю:
представника позивача –Баланюка В.А. (доручення від 15.03.2010р. №885/06)
представника відповідача –не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Глибоцького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Глибоцького району Чернівецької області звернувся до суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов"язкове пенсійне страхування за 2009 рік в сумі 832,67 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що страхувальник ПП ОСОБА_2 є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, проте належним чином не виконує обов’язку зі сплати страхових платежів до Пенсійного фонду, в зв’язку з чим виникла заборгованість за 2009 рік в сумі 832,67 грн.
Пунктом 6 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» вiд 09.07.2003р. № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV) передбачені граничні терміни для добровільної сплати внесків до управління Пенсійного фонду, тобто не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового звітного періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць
Станом на 23.06.2010 року недоїмка відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за результатами підприємницької діяльності за звітний 2009 рік складає 832,67 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився двічі, явку представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки до суду не повідомив, заяви про розгляд справи за їх відсутності не направив. ПП ОСОБА_2 була повідомлена про дату, час та місце проведення судового слухання за адресою, що внесена до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців, про що свідчать письмові відмітки у зворотному поштовому повідомленні: від 27 липня 2010р. та 06 серпня 2010р. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» від 15.05.2003р. № 755-ІV відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Згідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, а тому його неявка не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі з огляду на наступне.
Відповідно до статті 1 Закону 1058-ІV під страховими внесками розуміються кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону № 1058-ІV.
За правилами ч.2 ст.17 цього Закону страхувальник зобов"язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Крім того, ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників (підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності) є календарний місяць.
Відповідно до ч.33 ст.1 та п.2 і п.3 ст.106 даного Закону № 1058-IV сума боргу визначається як сума страхових внесків, що своєчасно не сплачена страхувальником у визначені законодавством строки і вважається простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків – недоїмкою і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, а також дає право органу Пенсійного фонду звернутися з позовом про стягнення такої недоїмки.
Згідно вимог п.15 ст.106 Закону № 1058 строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до п. 5.3.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 та пункту 8 (2) Прикінцевих положень Закону України № 1058 фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, у т.ч. ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований, єдиний податок) сплачують страхові внески до 1 квітня наступного року за звітний рік на підставі даних річної податкової декларації.
Судом встановлено, що між управлінням Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області та відповідачем у справі складено акт звірки від 22.06.2010р. № 266, згідно якого заборгованість по платежах до Пенсійного фонду складає 832,67 грн.
Зазначена сума боргу добровільно не сплачена ПП ОСОБА_2, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Частиною 12 ст. 20 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об’єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 20 та 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. 1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати страхових внесків на користь управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області в сумі 832,67 грн. (вісімсот тридцять дві гривні шістдесят сім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-другої, четвертої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, перебачених частиною четвертою статті 167 цього Коексу, було повідомлено про можливість отримання копіїї ухвали безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отриманн суб'єктом владних повноважень повідомлення по можливість отримання копії постанови суду.
Постанову в повному обсязі виготовлено 16 серпня 2010 року.
Суддя О.Я.Бойко