Справа № 2-386/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13 серпня 2010 року Романівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Бабича С.В.,
з участю секретаря Пясківської Н.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Романів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миропільської селищної ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Миропільської селищної ради, в якому просить визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини тривалістю один місяць з дня набранням рішенням законної сили, посилаючись на те, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її матері ОСОБА_2 залишилось спадкове майно. У встановлений законом шестимісячний строк, заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини вона не подала, оскільки вважала, що для прийняття спадщини достатньо було вступити в фактичне управління та володіння спадковим майном. Неосвіченість стосовно дій, які свідчать про прийняття спадщини, на думку позивачки, є поважною причиною пропуску строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
В попереднє судове засідання позивач та представник відповідача не з»явилися, згідно поданих до суду заяв, просили розглядати справу у їх відсутність. При цьому позивачка позовні вимоги підтримала, а відповідач позов визнав.
Відповідно до частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому статтею 174 цього ж Кодексу. Згідно з частиною 4 статті 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Статтями 1269, 1270 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) визначено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право подати у шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до статті 1272 частини 3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про необхідність їх задоволення.
Керуючись статтями 10, 11,130, 209, 212, 214 – 215 ЦПК України, статтями 1269,1270, 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_2 – один місяць з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Романівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання його копії.
Головуючий : С.В.Бабич
- Номер: 2-386/10
- Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-386/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Бабич С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.06.2010
- Дата етапу: 29.06.2010