Справа № 2-а-94/2010 р Копія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
8 липня 2010 року Щорський районний суд Чернігівської області у м.Щорсі
у складі: головуючого- судді- Шаповал З.О.
при секретарі- Перепечко Т.О
позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду м.Щорсі справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної інспекції за цінами в Чернігівській області про визнання незаконним та скасування правового акту індивідуальної дії -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2010 року позивач звернувся з позовом про скасування постанови №38 по справі про адміністративне правопорушення винесеною заступником начальника державної інспекції з контролю за цінами 20.05.2010 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.165-2 КУпАП та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85 грн.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та пояснив, що 20.05..2010 року його притягнули до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст.165-2 КУпАП та наклали стягнення у вигляді штрафу. Стягнення накладено за те, що позивач будучи головою правління ВАТ «Щорське АТП 17446» за період з 01.05.2009 року по 01.05.2010 року запровадив стягнення страхового платежу за послугу обов»язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадів на транспорті, яка фактично не виконувалась. Та зазначене привело до завищення встановлених тарифів на перевезення пасажирів. Відповідно до ПКМ України від 14.08.1996 року №959 діє обов»язкове особисте страхування пасажирів на транспорті від нещасних випадків і згідно цієї Постанови страховий платіж за обов»язковим особистим страхуванням від нещасних випадків на транспорті утримується з пасажира перевізником, який діє від імені страховика на міжобласних і міжміських маршрутах у розмірі до 1,5 відсотка вартості проїзду, на маршрутах приміського сполучення - до 3 відсотків вартості проїзду. Зазначена Постанова не обмежує строки перерахування платежів по даному виду страхування. Строк перерахування платежів від перевізника до страхової компанії здійснюється на підставі господарських угод, укладених між підприємством та компанією і спори щодо строку перерахування внесків є компетенцією авто підприємства і страховою компанією. Самим Законом України «Про страхування» не визначена процедура перерахування коштів і страхові кошти перераховуються, як тільки є можливість. На день розгляду справи держава винна підприємству більше 130 тисяч коштів за пільговий проїзд пасажирів. Просить скасувати постанову та поновити строк для звернення до суду для оскарження постанови.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився. Просить розглянути справу без їх представника .
Суд, вислухавши позивача, дослідивши письмові докази, приходить до слідуючого.
Позивача притягнуто 20.05.2010 року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.165-2 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85 грн.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 959 від 14.08.1996 року в Україні діє обов»язкове особисте страхування пасажирів на транспорті від нещасних випадків, страховий платіж за обов»язковим особистим страхуванням від нещасних випадків на транспорті утримується з пасажира перевізником. Строк перерахування страхових платежів здійснюється на підставі господарських угод. Виникла заборгованість з перерахування страхових платежів до страхової компанії є тимчасовою і в разі необхідності може бути стягнута в судовому порядку. Таким чином, в тариф пасажирських автобусних перевезень обов»язково повинен бути врахований страховий платіж по договору обов»язкового страхування, що і було зроблено позивачем. Постанова Кабінету Міністрів України № 959 від 14.08.1996 року не обмежує строки перерахування платежів по даному виду обов»язкового страхування. Окрім цього, диспозиція ч.1 ст.165-2 КУпАП передбачає притягнення особи тільки за порушення порядку формування, встановлення і застосування тарифу, а тариф на перевезення пасажирів встановлений Постановою Кабінету Міністрів України № 959 від 14.08.1996 року, а позивача притягнуто до відповідальності за запровадження стягнення страхового платежу за послугу з обов»язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, яка фактично не виконувалась, що призвело до завищення встановлених тарифів на перевезення пасажирів.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Суд вважає, що позивач не пропустив встановлений законом строк для оскарження постанови, оскільки згідно довідки відділення почтового зв»язку рекомендований лист йому було вручено 25.05.2010 року і з цього часу спливає 10-ти денний строк для оскарження постанови, тому немає підстав для поновлення строку для оскарження постанови.
За таких обставин суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.1,2, 7-12,17, 18,99,104,158-163 Кодексу Адміністративного судочинства України, ст.ст.9,10,14-1,23,24,33-40,222 ч.2, 280,283-285, 287-294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,- суд
П О С Т А Н ОВ И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково.
Постанову № 38 від 20.05.2010 року винесену заступником начальника державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області винесену Оношко Вірою Григорівною про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_2, визнати незаконною та скасувати.
Провадження у справі закрити.
На постанову сторонами або іншими особами, які беруть участь у справі, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов»язки може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду через суд, який виніс постанову.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя- З.О. Шаповал
- Номер: 2-а-94/2010
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-94/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Шаповал Зоя Олексіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.02.2010
- Дата етапу: 11.03.2010