Судове рішення #10512465

Справа №2а-17981/08

Категорія 70

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2008 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ковальової Т.І.,

при секретарі: Скрипкіній А.О.,

за участю:

представника позивача: Жадан О.О. (довіреність № 94/10 від 08.01.2008р.),

відповідач: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності , -

ВСТАНОВИВ:

У липні 2008 року Державна податкова інспекція у м. Лисичанську Луганської області звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що приватний підприємець ОСОБА_2 зареєстрований Лисичанською міською радою, як суб'єкт підприємницької діяльності, НОМЕР_2. Як платник податків та зборів перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Лисичанську Луганської області з 16 квітня 2004 року, що підтверджується висновком Державної податкової інспекції.

Згідно висновку ДПІ у м. Лисичанську Луганської області, ПП ОСОБА_2 податкову декларацію (звіт) про отримані доходи не надавав з 23.04.2004 року.

У зв'язку з чим позивач просив припинити підприємницьку діяльність відповідача.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований Лисичанською міською радою, як суб'єкт підприємницької діяльності, НОМЕР_2. Як платник податків та зборів перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Лисичанську Луганської області з 16 квітня 2004 року, що підтверджується висновком Державної податкової інспекції.

Висновком ДПІ у м. Лисичанську Луганської області, ПП ОСОБА_2 податкову декларацію (звіт) про отримані доходи не надавав з 23.04.2004 року. Заборгованості по податках, зборах і обов'язкових платежах немає.

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.

Згідно з п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 р. № 755 - IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставою для постановления судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, то це є підставою припинення його підприємницької діяльності.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 38, 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.

Копію даної постанови направити Лисичанському виконавчому комітету Луганської області (вул. Комсомольська, 10, м. Лисичанськ, Луганська область) після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація