Справа 2-а-5261/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«06» вересня 2007року м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого: судді Гонтарука В.М.
при секретарі Зелінській І.В.
за участю:
представника позивача Павлова В.Г.
представник відповідача не з’явився. Про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю “Агросвіт” про стягнення простроченої заборгованості, суд –
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду заявлено позов виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю “Агросвіт”.
Позов мотивовано, тим що згідно Звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І квартал 2007 року, поданим ТОВ “Агро світ” до робочих органів Фонду, відповідач має прострочену заборгованість в сумі 1964грн. 60коп. Тому, Фонд звернувся до суду з позовом про примусове стягнення коштів.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив задоволити його, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач своїм правом представництва в судовому засіданні не скористався. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений завчасно та належним чином під розпсиску. Причини неявки суду невідомі. Повноважного представника у судове засідання не направив, запереченьна позовну заяву не надав.
Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про розгляд справи за наявними матеріалами, так як вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце слухання.
Заслухавши думку представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року №2240-ІІІ (далі - Закон №2240-ІІІ) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами.
Згідно ст. 9 Закону №2240-ІІІ Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Усі застраховані особи є членами цього Фонду. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
Як вбачається зі змісту ст. 19 Закону джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є: страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених Законом; суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб до Закону та інших актів законодавства.
Стаття 2 Закону України №2181-ІІІ говорить, що контролюючими органами є органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у межах компетенції цих органів, встановленої законом.
В силу пп. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. А податкове - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону самостійне узгодження податкового зобов’язання: податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені Законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору, обов’язкового платежу).
Таким чином, Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою працездатності по формі Ф4-ФССзТВП, який подається відповідно до п. 4 ч. 2 Закону України №2181-ІІІ, п. 1 Порядку подання та обліку звітів по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 4 березня 2004 р. N 21 та п. 3.3 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів до Фонду затвердженої постановою правління цього Фонду від 26 червня 2001 р. N 16, і є документом в якому страхувальник самостійно узгоджує суму заборгованості по страховим внескам до ФСС з ТВП.
Згідно Звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І квартал 2007 року, поданим ТОВ “Агро світ” до робочих органів Фонду, товариство має прострочену заборгованість в сумі 1964грн. 60коп.
З матеріалів справи вбачається, що кошти на рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не надходили.
Відповідно до ст. 8 Закону України №2181-ІІІспори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
В силу ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
На підставі вищевикладеного суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 185, 186, 254, 255 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Агросвіт” на користь виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прострочену заборгованость на суму 1964,60грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у термін, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, то постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя. Підпис.
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Постанова суду в повному обсязі буде виготовлена 03.09.2007 року