Судове рішення #10522328

  УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22ц-2891/10             Головуюча в суді 1-ї інстанції Грибан І.О.

Категорія 57                     Доповідач Балашкевич С.В.

У Х В А Л А

Іменем   України

    19 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області

в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.    

суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.                

при секретарі Пюрі Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира на постанову Богунського районного суду м. Житомира  від 16 квітня 2010 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до  управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії та стягнення невиплаченої пенсії,  -

встановила:

    Постановою Богунського районного суду м. Житомира  від 16 квітня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Визнано неправомірною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в  Богунському районі м. Житомира. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії як інваліду другої групи та учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю відповідно до вимог ч. 1 ст. 50, ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 5 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року. У задоволенні  решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права й ставить питання про скасування постанови суду в частині задоволених позовних вимог й ухвалення в цій частині нового рішення про відмову в задоволенні цих позовних вимог.    

Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Статтею 49 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-Х11 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796-Х11) передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

    Відповідно до статті 50 цього Закону інвалідам другої групи віднесеним до категорії 1 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.

Згідно частини 4 статті 54 Закон № 796-Х11 у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою не можуть бути нижчими по другій групі інвалідності – 8-ти мінімальних пенсій за віком.

Таким чином, критерієм обрахунку державної та додаткової пенсії є мінімальна пенсія за віком. Остання згідно зі статті 28 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-1У встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Частиною 3 статті 67 Закону № 796-Х11 передбачено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1, 2,3,4, розмір щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Як встановлено судом першої інстанції позивач є інвалідом  другої групи і віднесений до 1 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідач здійснив йому розрахунок пенсії, виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» розміру, який значно менший ніж передбачений Законом № 796.

Вирішуючи позовні вимоги про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира та зобов’язання останнього здійснити перерахунок ОСОБА_2 пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до статей 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд першої інстанції правильно виходив із загальних засад пріоритетності Законів над підзаконними актами, при конкурентності норм, та керувався актом вищої дії, в даному випадку – Законом № 796 – Х11.

Доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.

    Керуючись ст.ст. 303,304,307,308,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

    Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира відхилити.

    Постанову Богунського районного суду м. Житомира  від 16 квітня 2010 року в частині задоволених позовних вимог залишити без змін.

    Ухвала остаточна і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий             Судді        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація