УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-3160/10 Головуючий в суді 1-ї інстанції Скобельський С.І.
Категорія 57 Доповідач Балашкевич С.В.
У Х В А Л А
Іменем України
19 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області
в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.
суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.
при секретарі Пюрі Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Коростень на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 1 лютого 2010 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Державного казначейства України про стягнення коштів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
встановила:
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 1 лютого 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано неправомірними дії відповідачів. Стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради на користь ОСОБА_2 2223 грн. щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва та особистого підсобного господарства за період з 1 червня 2008 року по 1 квітня 2009 року. Постановлено стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Коростені на користь ОСОБА_2 11 115 грн. доплати за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення за період з 1 червня 2008 року по 1 квітня 2009 року. У решті позовних вимог відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в місті Коростень посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права й ставить питання про скасування постанови суду в частині стягнення з управління Пенсійного фонду України доплати до пенсії.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 39 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-Х11 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796-Х11) встановлено, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, підвищуються в розмірі – дві мінімальні заробітні плати.
Як встановлено судом першої інстанції позивач є пенсіонером та проживає на території, яка віднесена до зони гарантованого добровільного відселення. Розрахунок підвищення до пенсії йому здійснювався виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розміру, який значно менший ніж передбачено Законом № 796.
Вирішуючи позовні вимоги про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в місті Коростень та стягуючи з останнього на користь позивача доплату за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення, суд першої інстанції правильно виходив із загальних засад пріоритетності Законів над підзаконними актами, при конкурентності норм, та керувався актом вищої дії, в даному випадку – Законом № 796 – Х11.
Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.
Керуючись ст.ст. 303,304,307,308,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Коростень відхилити.
Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 1 лютого 2010 року в частині стягнення з управління Пенсійного фонду України в місті Коростень доплати до пенсії за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий Судді