Справа № 2-662/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2010 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого – судді Борісенко Є.В.,
при секретарі - Самбурській Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білогірську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Василівської сільської ради Білогірського району Автономної Республіки Крим, треті особи: Білогірська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Василівської сільської ради Білогірського району Автономної Республіки Крим, треті особи: Білогірська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, про визнання права власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, загальною площею 37,2кв.м, житловою площею – 20,8кв.м., який розташований по АДРЕСА_1, у порядку спадкування за законом після ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її матір – ОСОБА_3 До маси спадкового майна після її смерті входить також житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, загальною площею 37,2кв.м, житловою площею – 20,8 кв.м., який розташований по АДРЕСА_1. Вказане домоволодіння було передано ОСОБА_3 колгоспом ім. ХХІ з’їзду КПРС Білогірського району Кримської області як переселенцю під сплату його вартості, позика за будинок була сплачена ОСОБА_3 повністю . П озивачка є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_3, вона своєчасно звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та на її частину (на земельну ділянку) отримала свідоцтво про право на спадщину за законом, але на житловий будинок оформити спадщину не має можливості, оскільки спадкодавець при житті не зареєстрував своє право власності на нього у СМБРТІ. Крім позивачки, спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_3 є дочка померлої - ОСОБА_2, яка є третьою особою у справі, але вона за прийняттям спадщини до нотаріальної контори не зверталася, претензій що до спадкового майна не має.
У судове засідання сторони не з’явилися, але від позивача та третіх осіб до суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутністю, позивач на вимогах наполягав, не заперечував проти заочного розгляду справи, треті особи вимоги підтримали.
Представник відповідача - Василівської сільської ради Білогірського району АР Крим у судове засідання не з’явився за невідомими суду причинами, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення у матеріалах справи.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи за відсутністю сторін на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, та ст. 169 ЦПК України, оскільки наявних у справі матеріалів достатньо для з’ясування прав та взаємовідносин сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, яка проживала та була зареєстрована по АДРЕСА_1. Своє майно вона нікому не заповідала. Позивачка є дочкою померлої ОСОБА_3, вона своєчасно звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно, що складається з земельної ділянки площею 4,8297 га, що належала ОСОБА_3 на підставі Державного акту. Свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок по АДРЕСА_1 нотаріус не видав у зв’язку з тим, що позивачкою не був наданий правовстановлюючий документ про належність будинку спадкодавцеві.
Зазначене домоволодіння було надано ОСОБА_3 колгоспом ім. ХХІ з’їзду КПРС Білогірського району Кримської області як переселенцю як переселенцю під сплату його вартості, позика за будинок була сплачена ОСОБА_3 повністю .
Право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 у СМБРТІ не зареєстровано, станом на 11.12.09 року вартість вказаного домоволодіння складає 44955,09грн., загальна площа - 37,2кв.м, житлова – 20,8кв.м.
Крім позивачки спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_3 є дочка померлої - ОСОБА_2, але вона за прийняттям спадщини до нотаріальної контори не зверталася, претензій що до спадкового майна не має.
В икладене підтверджується наявними у справі та оглянутими у судовому засіданні письмовими доказами, якими є:
- копія свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с.8);
- копія свідоцтва про народження ОСОБА_4 (а.с.9);
- копія свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_5 з ОСОБА_4 (а.с.10);
- копія технічного паспорта на житловий будинок по АДРЕСА_1 , згідно якого загальна площа домоволодіння - 37,2кв.м, житлова –20,8кв.м. (а.с.12-18);
- повідомлення КРП «СМ БРТІ» № 16069 від 09.02.10 року про вартість житлового будинку, яка станом на 11.12.09 року складає 44955,09грн. та відсутність на нього реєстрації права власності (а.с.19);
- копія довідки колгоспу ім. ХХІ з’їзду КПРС, згідно якого ОСОБА_3 сплатила позику за будинок повністю (а.с.20);
- копія довідки ТОВ «Содружество» від 17.11.09 року, згідно якого ОСОБА_3 повністю сплатила позику за будинок по АДРЕСА_1 (а.с.21);
- копія довідки Василівської сільської ради від 19.11.09 року, згідно якої будинок по АДРЕСА_1 знаходиться у власності ОСОБА_3 згідно записам погосподарчої книги (а.с.22);
- копія свідоцтва про право на спадщину за законом від 23.11.09 року після ОСОБА_3 на ім’я ОСОБА_1 (а.с.24); -
- копія будинкової книги (а.с.25-36);
- відмова нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок (а.с.37);
- копія спадкової справи після ОСОБА_3
Згідно с п.7 Постанови Ради Міністрів Української РСР «Про пільги по переселенню» № 364 від 31.05.1973року, побудовані за рахунок кредитів Держбанку СРСР жилі будинки з надвірними будівлями переходить в особисту власність переселенців після погашення ними своєї частки кредиту.
Оскільки ОСОБА_3 повністю сплатила вартість будинку з господарсько-побутовими спорудами, що підтверджується наданими у справі доказами, житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 перейшов у її власність, відповідно до чинного на той час законодавства, що також підтверджується записом у по господарчої книзі.
Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Статтею 1218 ЦК України встановлений склад спадщини, у якій входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, за виключенням прав, що передбачені ст. 1219 ЦК України.
Таким чином, у зв’язку зі смертю спадкодавцеві спадщина відкривається на ті майнові права, які належали йому на день смерті на праві власності.
Задовольняючи позов, суд виходить з того, що ОСОБА_3 на час своєї смерті була власником житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, розташованого по АДРЕСА_1, тому її право власності на дане майно входить до складу спадщини за законом.
Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємицею за законом після ОСОБА_3, яка у встановлений законом строк звернулася до нотаріальної контори за прийняттям спадщини, але отримала відмову нотаріуса щодо оформлення права на спадщину на житловий будинок. Крім неї, до нотаріальної контори за прийняттям спадщини, ніхто зі спадкоємців не звертався.
Таким чином, право власності спадкодавця перейшло до позивачки у порядку спадкування за законом, тому суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1 право власності на вказаний житловий будинок, оскільки таке визнання права власності не заборонено законом та підтверджується наведеними доказами.
На підставі ст.ст. 15,16, 316-319, 328, 1216-1220,1261, 1268-1270, 1296 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11,57, 60, 169, 212,214-215, 224-226 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, загальною площею 37,2кв.м, житловою площею – 20,8кв.м., який розташований по АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Білогірський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Головуючий: /підпис/ З оригіналом згідно.
Суддя: Секретар:
- Номер: 2-622/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-622/2010
- Суд: Перемишлянський районний суд Львівської області
- Суддя: Борісенко Євген Валентинович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.07.2015
- Дата етапу: 29.07.2015
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії як особі постраждалої від наслідків аварії на ЧАЕС.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-622/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Борісенко Євген Валентинович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2010
- Дата етапу: 16.09.2010