2-538/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
29 липня 2010 року м. Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі :
головуючого судді - Гаврилової Г.Л.,
при секретарі - Больсуновій Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Маріуполя Донецької області цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Український страховий стандарт» до ОСОБА_1, Закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування, -
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ЗАТ «Європейський страховий альянс» про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що 17.08.2006 року між АСТ «АИС – Поліс» та ОСОБА_3 укладено договір №05/КУ – 11724 добровільного страхування транспортного засобу, відповідно до якого позивачем застраховано легковий автомобіль «ГАЗ 2217». 13.08.2007 року відбулось ДТП, в якому мало місце зіткнення автомобіля «ГАЗ 2217», під керуванням ОСОБА_4 з автомобілем «Део Ланос», під керуванням ОСОБА_5. Відповідно до звіту спеціаліста №501/2007 експертного авто товарознавчого дослідження, вартість відновлювального ремонту застрахованого транспортного засобу становить 10 261,04 гривень. Постановою Дергачівського районного суду Харківської області встановлено вину ОСОБА_5 та притягнуто до адміністративної відповідальності у зв’язку з вищевказаною ДТП. 30.01.2007 року позивачем складено страховий акт №139 – 1152/08 і 05.02.2008 року на підставі цього акту та заяви страхувальника, відповідно до норм 25 ст. ЗУ «Про страхування», АСТ «АИС – Поліс» перерахувало страхове відшкодування в розмірі 8 695,54 гривень на вказаний страхувальником рахунок. Згідно Полісу №ВВ/ 2245857 від 05.08.2007 року цивільно-правова відповідальність ОСОБА_1 застрахована у ЗАТ «Європейський страховий альянс». Відповідач ОСОБА_1 відповідно до вимог підп..33.1.3 п.33.1 ст.33 ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» проінформував Страхувальника про наявність страхового полісу. Оскільки цивільно-правова відповідальність відповідача застрахована у ЗАТ «Європейський страховий альянс» 17.02.2009 року позивачем було надіслано на адресу відповідача заяву про страхове відшкодування. Крім того, відповідно до п.2 ст.37 вищезазначеного Закону: «за кожен день прострочення виплати страхового відшкодування з вини страховика або МТСБУ особі, яка має право на таке відшкодування, сплачується пеня з розрахунку подвійної облікової ставку НБУ, яка діє у період, за який нараховується пеня», що у даному випадку становить 1 166,93 гривень, яку позивач просить стягнути з ЗАТ «Європейський страховий альянс» Також позивач просить стягнути солідарно з відповідачів 3% річних, передбачених ч.2 ст.625 ЦК України, що становить 164,38 гривень та витрати від знецінення грошових коштів внаслідок інфляції в розмірі 382,60 гривень, суму страхового відшкодування у розмірі 8 692,54 гривень та судові витрати.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутності, зазначивши, що просить прийняти заочне рішення у справі.
Відповідачі будучи належним чином повідомленими про час та місце слухання справи до судового засідання не з’явились. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 13.08.2007 року, о 13-10 годині на 19 км + 550 м., на автошляху Харків – Охтирка, відбулась дорожньо-транспортна пригода, в наслідок якої автомобіль марки «Део» під керуванням водія ОСОБА_1, врізався в автомобіль марки ГАЗ-2217, під керуванням водія ОСОБА_6 Страхова подія здійснена з вини ОСОБА_5.
Відповідно довідки виданої 14.08.2007 року Відділом забезпечення діяльності стройових підрозділів ДПС, 13.08.2010 року, о 13-10 годині, на автомобільному шляху Харків – Охтирка, 19км+550 м відбулося зіткнення двох транспортних засобів: DAEWOO LANOS, що належить ОСОБА_5 та ГАЗ 2217, що належить ОСОБА_3, під керуванням ОСОБА_6
Як вбачається зі звіту дослідження спеціаліста-автотоварознавця №501/2004, складеного 16 жовтня 2007 року, матеріальний збиток. Завданий власникові ГАЗ 2217, державний номер НОМЕР_1 в результаті його пошкодження при ДТП з умовами ремонту на СТО «Автотрейдинг-Харків» складає- 10 261,04 гривень.
17 серпня 2006 року між АСТ «АИС – Поліс» та ОСОБА_3 укладено договір №05/КУ – 11724 добровільного страхування транспортного засобу, відповідно до якого ОСОБА_3 застраховано легковий автомобіль «ГАЗ 2217», державний номер НОМЕР_1.
Відповідно до акту службового розслідування № 139-1152/08 від 30.01.2007 року, подія яка сталася відповідає умовам страхування і є страховим випадком, вартість відновлювального ремонту, згідно з попередньою калькуляцією становить -11 231,24 грн., сума до виплати згідно розрахунку -8695,54 грн.
З платіжного доручення №7918 від 05.02.2008 року вбачається, що АСТ «АИС-Поліс» перерахувало на рахунок ОСОБА_3 страхове відшкодування в сумі 8 695,54 гривень.
Згідно ст. 993 ЦК України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Як вбачається з постанови Дергачівського районного суду Харківської області від 31 серпня 2007 року вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, доведена у повному обсязі та призначено штраф у розмірі 51 гривня.
Відповідно до ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотньої вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Згідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Як вбачається з Полісу №ВВ/ 2245857 від 05.08.2007 року цивільно-правова відповідальність ОСОБА_1 застрахована у ЗАТ «Європейський страховий альянс».
Таким чином, суд вважає, що страхове відшкодування в розмірі 8 695,54 грн., 3% річних в розмірі 164,38 гривень, втрати від знецінення грошових коштів внаслідок інфляції в розмірі 382,60 гривень та пеня в сумі 1166,93 гривень, підлягають стягненню з відповідача ЗАТ «Європейський страховий альянс», у зв’язку зі страхуванням цивільно-правової відповідальності відповідача ОСОБА_1
Крім того, згідно ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі ст.ст. 993, ч. 1 ст. 1166, ч. 1 ст. 1191 ЦК України, ст. 27 Закону України «Про страхування», керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 79, 81, 88, ч. 4 ст. 169, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України , суд–
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Український страховий стандарт» до ОСОБА_1, Закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування – задовольнити частково.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс», юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Басейна, буд. 7Б, на користь Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Український страховий стандарт», юридична адреса: 04073, м. Київ, пров.Балтійський, 20, на п/р 2650402900152 у ПАТ КБ "Правекс-Банк", МФО 321983, код ЄДРПОУ 22229921, суму сплаченого страхового відшкодування у розмірі 8 695 (вісім тисяч шістсот дев’яносто п’ять) гривень 54 коп.; 3% річних в розмірі 164 ( сто шістдесят чотири) гривні 38 копійок; втрати від знецінення грошових коштів внаслідок інфляції в розмірі 382 (триста вісімдесят дві) гривні 60 копійок; пеню в розмірі 1166 (одна тисяча сто шістдесят шість) гривень 93 коп., витрати по сплаті судового збору в сумі 102 (сто дві) гривні 85 коп. та витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в суді у розмірі 120 (сто двадцять) гривень 00 коп., а всього – 10 632 (десять тисяч шістсот тридцять дві) гривні 30 коп.
В задоволенні позовних вимог щодо стягнення страхового відшкодування з відповідача ОСОБА_1 - відмовити .
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, на протязі десяти днів з дня отримання копії.
Позивачем рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 2-538/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.08.2015
- Дата етапу: 13.08.2015
- Номер: 6/623/47/2016
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.07.2016
- Дата етапу: 18.07.2016
- Номер: 6/211/64/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.03.2020
- Дата етапу: 20.03.2020
- Номер: 6/216/78/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2020
- Дата етапу: 06.04.2020
- Номер: 4-с/299/8/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Виноградівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи: скаргу залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2021
- Дата етапу: 07.06.2021
- Номер: 4-с/211/44/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2021
- Дата етапу: 22.09.2021
- Номер: 6/211/125/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2021
- Дата етапу: 22.09.2021
- Номер: 4-с/211/3/23
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2021
- Дата етапу: 10.04.2023
- Номер: 6/211/96/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.10.2023
- Дата етапу: 17.10.2023
- Номер: 6/211/96/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.10.2023
- Дата етапу: 15.11.2023
- Номер: 6/211/11/22
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2021
- Дата етапу: 08.06.2022
- Номер: 6/211/96/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.10.2023
- Дата етапу: 15.11.2023
- Номер: 2-538/10
- Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-538/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Гаврилова Галина Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.09.2010
- Дата етапу: 08.09.2010