Жовтневий районний суд міста Харкова
Справа №2-3020/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2010 року
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Кицюка В.П.,
при секретарі - Матерновській Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
19 квітня 2010 року ОСОБА_1 пред’явила позов до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3, 27 грудня 2001 року.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначила, що вона знаходилася з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, в період якого 27 грудня 2001 року народилася донька ОСОБА_3. Однак, спільне життя не склалося, з березня 2005 року вона з донькою проживають окремо від відповідача, а 02 грудня 2008 року шлюб між ними взагалі розірвано.
Посилаючись на вищезазначені обставини, а також те, що відповідач не допомагає їй та дочці матеріально, просить стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки до досягнення нею повноліття.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, надіслала на адресу суду клопотання про розгляд справи за її відсутності, заявила про підтримання позовних вимог.
Відповідач визнав позовні вимоги в частині стягнення аліментів в розмірі ј його заробітку.
Суд заслухавши пояснення відповідача, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Предметом доказування під час судового розгляду є факти, які обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення ( ч. 1 ст. 179 ЦПК України).
Судом достовірно встановлено, що відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_1.
Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 182 Сімейного Кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , за винятком коли аліменти стягуються у твердій грошовій сумі.
Звертаючись до суду з вищезазначеним позовом, ОСОБА_1 в позовній заяві не конкретизувала, в якому саме розміри вона просить стягнути аліменти; своїм правом на уточнення позовних вимог не скористалася. В той же час, згідно зі ст. 11 ЦПК України, суд розглядає справи лише в межах заявлених позивачем вимог.
Враховуючи стан здоров’я та потреби дитини, матеріальний стан позивачки, соціально-економічні умови сьогодення, а також дані про особу відповідача, який працює ел. механіком в ВАТ « Укртелеком» , не має вад у працездатності і в змозі заробляти гроші і надавати відповідну допомогу позивачці, а також його згоду сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі ј частини заробітку, вважає за необхідне в інтересах дитини стягнути з ОСОБА_2 аліменти саме в розмірі ј частини його заробітку ( доходу) щомісячно.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.181,182,183,191 СК України, ст.ст. 11, 60,88,209,212,213,215,367 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1 / 4 частини від заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 19 квітня 2010 року до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя -
- Номер: 2-аво/645/7/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-3020/10
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Кицюк Віктор Петрович
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.03.2018
- Дата етапу: 10.04.2018