Судове рішення #10570373

Справа № 22ц-1162/2010      Головуючий у першій інстанції –   Гордійко Ю.Г.                                                                                    

Категорія –цивільна                                            Доповідач –   Страшний М.М.  

  У Х В А Л А        

       


20 серпня 2010 року                   м. Чернігів  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ   у складі:  


  головуючого-судді -   Хромець Н.С.,  

суддів   - Страшного М.М.,Острянського В.І.  

при секретарі Вареник О.М..  

за участю – позивача ОСОБА_2, відповідача  ОСОБА_3  


    розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про роз’яснення рішення апеляційного суду Чернігівської області від 23 квітня 2010 року по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 16 лютого 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, ОСОБА_3 про визнання права власності, поділ домоволодіння та встановлення порядку користування земельною ділянкою,  

В С Т А Н О В И В :  

Рішенням Новозаводського районного суду м. Чернігова від 16 лютого 2010 року визнано за ОСОБА_2 право власності 31/50 частину домоволодіння АДРЕСА_1 та  проведено реальний розподіл будинку і надвірних споруд.   

Рішенням апеляційного суду Чернігівської області від 23 квітня 2010 року зазначене судове рішення в частині вирішення позову про визнання  права власності на споруди „Д”, „д”, „ 3-1”, „ з1”, пригребиці  „Ж-1”, погріб „ Ж” , гаражу „ К-2” та стягнення компенсації з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4, та ОСОБА_3 скасовано  , а в частині вирішення питання про стягнення судового  збору змінено, стягнуто з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 по 585 грн. з кожної на користь держави; в іншій частині рішення суду залишено без змін.  

29 липня 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про роз”яснення рішення апеляційного суду від 23 квітня 2010 року, посилаючись на те, що з даного рішення не зрозуміло в якій частині рішення суду першої інстанції залишено без змін.        

Заслухавши доповідача, пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви ОСОБА_2 про роз’яснення рішення суду.  

У відповідності до ст.221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, суд за їхньої заявою постановлює ухвалу, в якій роз”яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.  

  З мотивувальної частини рішення апеляційного суду від 23 квітня 2010 року вбачається, що рішення місцевого суду скасовано лише в частині стягнення з позивача на користь відповідачів компенсації за переотриману частку у домоволодінні, оскільки спірні споруди „Д”, „д”, „З-1”, пригребиця „Ж-1”, погріб „Ж”, гараж „К-2” збудовані ОСОБА_2 за особисті кошти, а тому є лише його приватною власністю, а суд першої інстанції в мотивувальній частині безпідставно зробив висновок про спільну часткову власність сторін на ці будівлі та стягнув грошову компенсацію.  

  Керуючись ст. 221 ЦПК України, апеляційний суд  

  У Х В А Л И В :  

  Заяву ОСОБА_2 про роз”яснення рішення апеляційного суду Чернігівської області від 23 квітня 2010 року задовольнити.  

  Роз”яснити, що  рішення апеляційного суду  Чернігівської області від 23 квітня 2010 року  про залишення в іншій частині рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від  16 лютого 2010 року без змін  слід розуміти так:  За ОСОБА_2 визнано право власності на 31/50 частину домоволодіння АДРЕСА_1 і виділено йому на цю частку приміщення і будівлі, перераховані в абзаці 3 резолютивної частини рішення суду першої інстанції; За ОСОБА_4 і  ОСОБА_3  визнано право власності на 19/150 і 19/75 відповідно, та виділено їм приміщення і будівлі, перераховані в абзаці 6 резолютивної частини  рішення суду першої інстанції.  

  Слово „скасувати”  в резолютивній частині рішення апеляційного суду від 23 квітня 2010 року стосується висновку суду першої інстанції в мотивувальній частині рішення про те, що сараї „ Д”,  „д”, „ з-1”, „з1”,пригребиця „ Ж-1”, погріб „Ж”, гараж „ К-2”, є спільною частковою власністю сторін по справі та стягнення грошової компенсації на користь ОСОБА_4 та ОСОБА_3  

  Ухвала  може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 20 днів з дня набрання нею законної сили.  

    Головуючий :                                                        Судді :  

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація