Судове рішення #10571763

Справа № 2а-203/2009

 ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2009 року Кашншський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі:

головуючого судді- Хомченко ЛІ

при секретарі - Зибаревой Т.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Горлшської міської ради, про зобов’язання вчинити відповідні дії,

ВСТАНОВИВ:

 Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, посилаючись на те, що їй на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. В зв’язку з тим, що відповідно до ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" їй, як споживачу, надано право на вибір одного або кількох джерел теплової енергії, або теплопостачальних організацій, вона звернулася до Горлшської міської ради з заявою, в якій просила надати їй дозвіл на відключення від централізованого опалення та установку автономного опалення, проте, їй було відмовлено, в зв’язку з тим, що відповідно до Постанови КМУ № 1268 від 31.10.2007 року про внесення змін до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, виключено можливість відключення квартир багатоквартирних будинків від централізованих мереж, а залишена тільки можливість відключення від централізованих мереж всього багатоквартирного будинку з ініціативи всіх споживачів.

Вважає дії відповідача протиправними, оскільки діюче законодавство, а також норми Конституції України надають їй право на вибір джерела теплової енергії та можливість відмовитися від послуг централізованого опалення.

Просила визнати дії відповідача протиправними та зобов’язати ОСОБА_2 міську раду надати їй дозвіл на відключення від системи централізованого опалення та встановлення автономного опалення.

У судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги, надала

пояснення аналогічно викладеним у позові просила позов задовольнити.

Представник відповідача в наданому до суду клопотанні просив справу розглянути у його відсутність, позов не визнав в повному обсязі, посилаючись на те, що вимоги не законні.

В судовому засіданні представник 3-ї особи просив у позові відмовити, оскільки відключення квартири позивачки від централізованого опалення буде пошкоджувати будівлю та перешкоджати наданню послуг з опалення.

Дослідив письмові матеріали справи суд встановив наступні факти та правовідносини сторін:

Згідно матеріалів справи: ОСОБА_1 на праві спільної власності належить 1-4 частина квартири АДРЕСА_1 (ас. 7).

Листом Горлівської міської ради від 02.12.2008 року позивачу було відмовлено в наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та влаштування у зазначеному ним приміщенні індивідуальної системи опалення (а.с. 4).

Вирішуючи позовні вимоги суд встановив наступні обставини:

Статтею 41 Конституції України зазначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. При цьому використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі

Зазначені засади Основного закону щодо обмеження права власності містяться в ст. 319 ЦК України, якою встановлено, що власник має право здійснювати по відношенню до свого майна будь-які дії, що не суперечать закону.

Згідно до ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Реалізація зазначеної норми закону, що регулює відносини в сфері житлово-комунальних послуг, здійснюється відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 ( із змінами та доповненнями внесеним Постановою Кабінету Міністрів України № 1268 від 31 жовтня 2007 року), а також Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого постачання, затвердженим наказом Мінбуду від 22 листопада 2005 року № 4.

Пунктами 24, 25, 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (із змінами та доповненнями внесеним Постановою Кабінету Міністрів України № 1268 від 31 жовтня 2007 року) встановлено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води; відключення споживачів від мереж централізованого опалення здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, відключення споживачів від мереж централізованого опалення здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання " схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кодиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідно до п. п.2.1, 2.2.3 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого постачання, затвердженим наказом Мінбуду від 22 листопада 2005 року № 4, відключення від системи централізованого опалення можливо лише всього будинку.

З аналізу зазначених норм вбачається, що власник квартири в багатоквартирному будинку право на встановлення індивідуального автономного опалення окремо в належній йому квартирі не має. що відповідає також позиції центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, а саме Міністерства з питань ЖКГ України (а.с. 30).

Таким чином, суд приходить до висновку, що Горлівська міська Рада в особі міжвідомчої комісії з питань відключення багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів від мереж централізованого опалення, діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та з використанням повноважень наданих Положенням про міжвідомчу комісію з питань відключення багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів від мереж централізованого опалення, затвердженого рішенням виконкому ради від 05.12.2007 року № 1536 (а.с. 29), відмовивши позивачу у наданні дозволу на відключення від системи централізованого теплопостачання та встановлення автономного опалення (а.с. 4), тому підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій відповідача немає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 158-161 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

У позові ОСОБА_1 до Горлівської міської ради про зобов’язання вчинити пені дії відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 К АС України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація