Судове рішення #10572368

Справа № 22ц –6744/2010 р.                               Головуючий в суді 1 інстанції Лиска І.Г.

Категорія 01, 57                                              Доповідач в суді ІІ інстанції Малород О. І.

У  Х  В  А  Л  А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        19 серпня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі :

    Головуючого: Дьоміної О.О.

    суддів: Малорода О.І., Матвієнко Ю.О.

    при секретарі: Мягкій Т.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Київ

цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, третя особа Київський обласний військовий комісаріат про зобов’язання провести перерахунок пенсії,-

в с т а н о в и л а:

У жовтні 2008 року ОСОБА_3 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, та обґрунтовував його тим, що з 1 квітня 2007 року він має право на перерахунок пенсії згідно зі статтею 63 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі – Закон № 2262-ХІІ) у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від  28 березня 2007 року № 594 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році" (далі – постанова № 594) Міністерству оборони України дозволено здійснювати преміювання військовослужбовців понад встановлені законодавством розміри, що в свою чергу, на думку позивача, стало підставою для перерахунку та збільшення його пенсії.  

Київський окружний адміністративний суд постановою від 15 червня 2010  року відмовив в задоволенні позовних вимог.  

Позивач в апеляційній скарзі просить скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким задовільнити позовні вимоги.

Вважає, що суд неправильно застосував норми права. Зазначає, що в ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» були передбачені кошти на преміювання військовослужбовців, було прийнято відповідні нормативні акти, які надавали право проводити нарахування та виплату премій. Вказана премія входила до грошового забезпечення військовослужбовців і тому на його думку ця премія повинна враховуватись  при подальшому перерахунку пенсії військовослужбовців.

Крім того не погоджується з висновком суду і в тій частині, що видатки на преміювання за 2007 рік носять тимчасовий характер, а преміювання проводилось в межах видатків на 2007 рік.

Колегія вважає, що апеляційну скаргу необхідно відхилити.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, позивач є військовим пенсіонером та з 1 січня 1997 року отримує пенсію за вислугою років у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі по  тексту - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1522 від 02.11.06. та ст. 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", з 1 січня 2007 року органи Пенсійного фонду України наділені відповідними функціями та повноваженнями щодо перерахунку та виплати пенсій особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону № 2262-ХІІ.  

У зв’язку з цим, позивач звернувся до  ГУ ПФУ в Київській  області із  заявою про проведення перерахунку його пенсії, з урахуванням виплати премії від усіх видів грошового забезпечення за період з 01.05.2007 року  по 31.12.2007 рік. Однак відповідачем було відмовлено у проведенні вказаного перерахунку, з підстав, викладених  в  листі ГУ ПФУ в Київській області від 20.08.2007 року № 1118/Б-3.  

Позивач не погоджується з відмовою відповідача, посилаючись на порушення його конституційних прав в  частині належного пенсійного забезпечення, як  колишньому  військовослужбовцю.    

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів зважає на  наступне.  

Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, регулюється Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року.  

Пунктом 23 зазначеного Порядку передбачено, що при виникненні підстав для проведення перерахунку пенсії згідно зі ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, міністерства та інші органи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Останній подає до відповідних структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії, а ті в свою чергу після одержання зазначених списків, указують в них розміри грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій та у п'ятиденний строк передають до органів, що призначають пенсії.

Ст.105 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" установлено, що умови оплати праці працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, а також умови грошового забезпечення військовослужбовців (осіб рядового і начальницького складу) затверджуються виключно Кабінетом Міністрів України.  

Відповідно до статті 105 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", з метою підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, Кабінет Міністрів України 28.03.2007 року прийняв постанову № 594 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році"   (постанова втратила чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07.11.2007 року N 129)   , якою в  свою  чергу було дозволено Міністерству оборони України здійснювати у поточному році (починаючи з 1 квітня 2007 року), преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу (насамперед осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу та осіб молодшого офіцерського складу) понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році. (за рахунок економії фонду заробітної плати).

    На  підставі вказаної постанови, Міністром оборони України було прийнято наказ № 175 від 14.04.2007 року "Про встановлення граничних розмірів премій військовослужбовцям Збройних сил України", яким з 01.04.2007 року введено в дію граничні розміри премії, виплату якої передбачалося проводити у відсотках від грошового забезпечення військовослужбовців та за  наявності коштів, передбачених у  державному  бюджеті України на  утримання  Збройних  Сил України. Вказаний наказ був виданий в межах компетенції Міністра оборони України, мав організаційно-розпорядчий характер та був спрямований  на виконання рішення Уряду.      

Однак враховуючи те, що постанова КМУ від 28.03.2007 року № 594 не вносила жодних змін до інших правових  актів в частині розміру фонду преміювання (про що свідчить офіційне роз’яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України      № 248/П/426-д від 29.05.2007 року), колегія суддів приходить до висновку про відсутність  правових  підстав для задоволення заявлених  позивачем  вимог. 

Згідно ст. 308 ч.1 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

    За вказаних обставин колегія відхиляє апеляційну скаргу, а постанову суду першої інстанції залишає без змін.

    Керуючись ст.ст.  308 ч.1, 315  ЦПК України колегія ,-

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу – відхилити.

    Постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 червня 2010 року –   залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 20 днів .

Головуючий :

Судді  :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація