Судове рішення #10572440

У Х В А Л А

    18 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:


Головуючого, судді Підлісної І.А.

Суддів Пономаренко А.В.,

Белинчук Т.Г.

При секретарі Бініашвілі Б.Ш.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя Автономної Республіки Крим про поновлення строку на звернення до суду, визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

за клопотанням Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя Автономної Республіки Крим про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Залізничного районного суду м.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 11 грудня 2009 року,

В С Т А Н О В И Л А :

   

Постановою Залізничного районного суду м.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 11 грудня 2009 року зазначений позов ОСОБА_5 задоволено частково.

12 березня 2010 року відповідач Управління Пенсійного фонду України (далі-УПФУ) в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим звернулося до суду з апеляційною скаргою на вищевказану постанову місцевого суду водночас із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на наявність поважних причин його пропуску унаслідок несвоєчасного отримання копії оскаржуваної постанови суду.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про відмову в задоволенні клопотання за таких підстав.

10 березня 2010 року набрав чинності Закон України № 1691-VI від 18 лютого 2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», яким внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких розгляд справ щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них належить до компетенції загальних судів (цивільної юрисдикції), і вказані справи розглядаються в порядку цивільного судочинства.

Зміст, призначення та направленість розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону вказує на те, що при вирішенні питання щодо руху апеляційних скарг, поданих на судові рішення адміністративних судів після  набуття чинності цим Законом, процесуальні строки застосовуються з урахуванням положень статті 294 Цивільного процесуального кодексу України, якою визначено порядок і строк апеляційного оскарження.

Зокрема, частиною 1 та 3 наведеної норми закону в редакції на час подання апеляційної скарги  передбачався  двадцятиденний строк для подачі  апеляційної скарги на рішення суду після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можна  було  подати  протягом десяти днів з дня проголошення рішення .

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.

Відповідно до вимог статті 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, установлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у випадку його пропуску з поважних причин.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову було прийнято судом 11 грудня 2009 року у відсутність представника УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим, оскільки справа розглядалася в порядку письмового провадження, копію цієї постанови було отримано відповідачем  05 січня 2010 року, однак апеляційна скарга УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим  надійшла  до суду лише 12 березня 2010 року ,  тобто, після  більш ніж двох місяців після її отримання  (а.с. 13-14,16,18).

    Оскільки даних про поважність причин пропуску заявником строку апеляційного оскарження матеріали справи не містять, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги , яка за таких обставин підлягає залишенню без розгляду.    

            На підставі викладеного і керуючись статтями 73, 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах,

У Х В А Л И Л А :

    Клопотання Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя Автономної Республіки Крим про поновлення строку апеляційного оскарження  залишити без задоволення.

    Апеляційну скаргу Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя Автономної Республіки Крим строк на постанову Залізничного районного суду м.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 11 грудня 2009 року залишити без розгляду.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.

Судді :                                

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація