Судове рішення #10577167

Справа № 2-814

2010 р.

   

Р І Ш Е Н Н Я

                       І М”Я М     У К Р А Ї Н И

                               (з а о ч н е )

20. 07. 2010 р. Городоцький районний суд Львівської обл. в складі:

головуючого – судді                         Українець П.Ф.

при секретарі                                    Мандзюк О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Городку справу за позовом ОСОБА_1 до Великолюбінської селищної ради, треті особи – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання права власності на жилий будинок з господарськими спорудами, суд,

                                                                    в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

ОСОБА_5, що помер, ІНФОРМАЦІЯ_1р., користувався, як співвласник будинковолодінням АДРЕСА_1, у якому постійно проживав.

Позивач ОСОБА_1 – син спадкодавця, 06.07.2010р. звернувся з позовом до Великолюбінської селищної ради, про визнання за ним в порядку спадкування, права власності на жилий будинок АДРЕСА_1, мотивуючи в основному тим, що через відсутність у спадкодавця правовстановлюючих документів на будинок, нотаріусом відмовлено йому у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.

В суді позивач позов підтримав, покликаючись на мотиви такого, окрім того, пояснив, що разом з матір»ю – дружиною спадкодавця, користується спірним будинком, проводить оплату за використану електричну енергію і газ, обробляє прибудинкову земельну ділянку, просить позов задоволити.

Представник Великолюбінської селищної ради та треті особи до суду не з»явились, причин неявки не повідомили, про день, час і місце розгляду справи повідомлялись належно (а.с.-20-23).

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд частково задоволює позов.

Так, за вимогами ст.ст.328-330, 368 ЦК України, право власності на майно вважається набутим правомірно, якщо інше не буде встановлено в судовому порядку або незаконність права власності не випливатиме із закону.

Майно набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.  

Відповідно до положень гл.85 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Так, із пояснень позивача, із довідок Великолюбінської селищної ради №1688 та №1688 від 26.05.2010р. (а.с.-13,14), вбачається, що забудівником  будинку АДРЕСА_1, був ОСОБА_5.

Із пояснень позивача, убачається, що спадкодавець ОСОБА_5 та третя особа ОСОБА_6 є його батьками, будучи в шлюбі в 1974 р. звели спірний будинок, такий є їх спільною власністю.

Та обставина, що спірний будинок є спільним подружнім майном стверджується також із заяви третьої особи – ОСОБА_6 (а.с.-7).

Із копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с. –5), видно, що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2р.

При житті, що видно із копії заповіту, посвідченого 16.04.2008р. приватним нотаріусом Городоцького районного нотаріального округу Голубець І.Г., (а.с.-15), ОСОБА_5 заповів своєму сину ОСОБА_1, все майно, яке належало б йому на часі смерті по закону.

З огляду на те, що спірний будинок зведений подружжям ОСОБА_1 за час шлюбу, а отже є їх спільною сумісною власністю, тому фактично ОСОБА_5 ? частина такого, і тільки ця частина зараз може бути успадкована по заповіту позивачем.

ОСОБА_6, як дружина спадкодавця, на частку в його майні не претендує і не претендуватиме.

Обставини, які б вказували, що ОСОБА_5 при житті набув, або володів ? частиною будинку АДРЕСА_1 неправомірно або, що на його частку  окрім позивача, в порядку спадкування чи з інших підстав претендують інші особи, в суді не встановлено.

За наведеного, суд приходить переконання, що ОСОБА_5 був співвласником будинку АДРЕСА_1, і що позивач фактично прийняв спадщину після його смерті, а інші спадкоємці на спадкове майно не претендують, тому є підстави до визнання права власності за ним на ? частину житлового будинку з господарськими спорудами, за заповітом.

Підстав до визнання за ОСОБА_1 права власності на весь будинок АДРЕСА_1, в порядку спадкування по заповіту ОСОБА_5, немає, оскільки як встановлено в суді, він не був одноосібним власником будинку.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 73, 159, 224-226 ЦПК України, ст. 328-330, 1235 ЦК України, суд -

в и р і ш и в :

позов задоволити частково.

Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за заповітом, що посвідчений 16.04.2008р. приватним нотаріусом Городоцького районного нотаріального округу Голубець І.Г., право власності на ? частину житлового будинку АДРЕСА_1.

В решті вимог ОСОБА_1 до Великолюбінської селищної ради, треті особи ОСОБА_2 та інш., по справі – відмовити, за їх безпідставністю.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів.

С у д д я:

Копія відповідає оригіналу:

С у д д я:

Рішення набрало законної сили в _____________

Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі №2-814 за 2010 рік.

Голова Городоцького райсуду

Львівської обл.:                     Українець П.Ф.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація