Судове рішення #10582010

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-8697-2010 р.                               Головуючий по 1-й інстанції

                                                                                                         Нечволод В.В.

                                                                          Суддя-доповідач: Макарчук М.А.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

             

       2010 року серпня місяця 12 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:                                               Макарчука М.А.

Суддів:                                                  Дряниці Ю.В., Пилипчук Л.І.      

при секретарі                                                Киві А.М.

                                        з участю :

адвоката                                                                                                              

позивача (заявника)                                                              

представника позивача (заявника)                                                                                              

третьої особи                                                ОСОБА_3                                

          розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві  цивільну справу  за апеляційної скаргою ОСОБА_3

на ухвалу Полтавського районного суду Полтавської області від 21 квітня 2010 року

по справі за  позовом ОСОБА_4,  ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 до ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

    Судова колегія ,заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,

ВСТАНОВИЛА:

У вересні 2009 року кожен із позивачів звернулася до місцевого суду з позовом про стягнення з ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» шкоди,  заподіяної в дорожньо-транспортній пригоді 27.10.2008 року   на автодорозі Київ-Харків-Довжанський в Полтавському районі Полтавської області, в   результаті зіткнення  автомобіля ТОВ «Глобинський   м»ясокомбінат»  під керуванням  ОСОБА_3 та автомобіля, що належить  ОСОБА_4 під керуванням ОСОБА_6

Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 25 березня 2010 року цивільні справи об’єднані в одне провадження і в якості третьої особи на стороні відповідача залучено ЗАТ «Страхову компанію «Інкомстрахування».

Ухвалами Полтавського районного суду Полтавської області від 21 квітня 2010 року прийнято відмову ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 до ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди і в цій частині закрито провадження (а.с.71т.4) та затверджено мирову угоду між  ОСОБА_4 та ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» (а.с.78 т.4).

В апеляційній скарзі третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 просить скасувати ухвалу місцевого суду про затвердження мирової угоди посилаючись на порушення його прав, як особи винної у ДТП, на подання доказів з приводу розміру шкоди у зв’язку із неповідомленням його про час і місце судового розгляду та розгляду справи в його відсутності.

Апеляційна скарга  підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд,  відхиляє  скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу  з додержанням вимог закону.

Відповідно до ст.175ч.1,4-6, цього ж Кодексу мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов’язків сторін та предмета позову.

У разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди. Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди і продовжує судовий розгляд.

Суд не визнає мирової угоди у справі, в якій одну із сторін представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Із матеріалів цивільної справи вбачається, що 27.10.2008 року   на автодорозі Київ-Харків-Довжанський в Полтавському районі Полтавської області сталася дорожньо-транспортна пригода. В  результаті  ДТП  зіткнулися  автомобіль, що належить ТОВ «Глобинський   м»ясокомбінат»  під керуванням  ОСОБА_3 та автомобіль, що належить  ОСОБА_4 під керуванням ОСОБА_6

Постановою Полтавського  районного суду  від 6 травня 2009 року , залишеною в силі постановою  Апеляційного суду Полтавської області  від 2 червня  2009 року ОСОБА_3  визнано  винним в скоєнні  адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 124 КУпАП.

 21 квітня 2010 року ОСОБА_4 та ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» уклали мирову угоду і звернулися до місцевого суду із клопотанням про її прийняття. Згідно укладеної угоди ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» зобов’язався протягом 3 днів з дня пред’явлення ухвали про прийняття мирової угоди відшкодувати  ОСОБА_4 320002 грн. 86 коп. , в тому числі 29141 грн. 45 коп. матеріальних збитків завданих при ДТП і 2861 грн. 41 коп. судових витрат.

Встановивши такі обставини місцевий суд прийшов до вірного висновку про те, що умови мирової угоди стосуються сторін у справі і не порушують прав та обов’язків інших осіб, а тому обґрунтовано визнав морову угоду і закрив провадження у справі.

    Із матеріалів цивільної справи також  вбачається, що при відкладенні розгляду справи 25 березня 2010 року ОСОБА_3 під розписку був повідомлений про наступний розгляд справи 21 квітня 2010 року о 13 год. 30 хв. (а.с. 67т.4). З цих підстав доводи апеляційної скарги про неповідомлення його про час та місце судового розгляду є необґрунтованими.

    Неявка третьої особи в судове засідання 21 квітня не перешкоджала розгляду справи і визнанню місцевим судом мирової угоди.

         Інші доводи апеляційної скарги також не спростовують висновків місцевого суду так як ґрунтуються на власному і неправильному тлумаченні процесуального права.

    Ухвала місцевого суду постановлена з додержанням норм процесуального права і підстав для її скасування не вбачається.

    Керуючись ст. 303,  304, 312п.1, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

                    УХВАЛИЛА:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити, а ухвалу Полтавського районного суду Полтавської області від 21 квітня 2010 року  залишити без змін.

Ухвала  апеляційного суду  набирає законної сили з моменту  проголошення і може бути оскаржена протягом 20 днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільний та кримінальних справ.

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація