Судове рішення #10590149

 Справа № 22ц-3821/2010                     Головуючий у 1-й інстанції – Грушко О.П.

 Категорія - цивільна                                                         Доповідач – Губар В.С.

                                                                     

                                                             У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


21 серпня  2010 року                   м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі :

головуючого- судді: Позігуна М.І.,

суддів:               Губар В.С., Мамонової О.Є.,

при секретарі:

       з участю: Кравченко В.В.,


        розглянувши  у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління  Пенсійного Фонду України в Коропському районі Чернігівської області    на рішення Коропського районного суду Чернігівської області від 29 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного Фонду України в Коропському районі Чернігівської області про стягнення підвищення до пенсії,

В С Т А Н О В И В :

        Рішенням Коропського районного суду  Чернігівської області від 29 червня 2010 року позовні вимоги  ОСОБА_5  задоволено. Визнано незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в Коропському району  Чернігівській області  по виплаті позивачеві надбавки до пенсії в періоди з липня по грудень 2007 року та з травня 2008 року по червень 2010 року включно в розмірі меншому, ніж встановлено статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" - 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.    Відповідача зобов'язано  провести перерахунок пенсії  ОСОБА_5   з підвищенням її розміру як дитині війни на 30 відсотків  мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 22 червня 2010 року включно та виплатити їй заборгованість за відрахуванням вже сплаченої суми.    

    В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Коропському районі  Чернігівської  області просить скасувати зазначене рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову, посилаючись на неповне та необ'єктивне з'ясування дійсних обставин справи, неправильне застосування норм матеріального права. Апелянт зазначає, що відповідно до статті 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" забороняється використання коштів Пенсійного фонду України на цілі, не передбачені цим Законом, при цьому ч.2 ст. 73 цього ж Закону встановлює, що кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України. Отже, аналіз зазначених норм закону вказує на правомірність дій органу Управління Пенсійного фонду України в Коропському районі Чернігівської області  щодо відмови у проведенні підвищення пенсій дітям війни.

          Вислухавши суддю-доповідача,  дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить  до  висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.

          Судом встановлено, що позивач ОСОБА_5 має статус дитини війни  відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

          Статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

          Законом України від 19.12.2006 року № 489-V "Про державний бюджет України на 2007 рік" дію вказаної статті було зупинено на 2007 рік.

          Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007  положення  Закону України "Про Державний  бюджет України на 2007 рік", яким зупинялася  дія ст..6 зазначеного закону,  визнано неконституційними.

          Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік  та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року  було внесено зміни до статті 6 Закону України  "Про соціальний захист дітей війни",  у зв"язку з чим  з 01.01.2008 року надбавка до пенсії виплачувалась позивачці у розмірі, встановленому для учасників війни.

           Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 зазначене положення   Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2008 року. Визнано неконституційним.

          Згідно частини 2 статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або окремі їх положення, що визнані неконституційними,  втрачають чинність  з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

          Таким чином,  з 22.05.2008 року  дія статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" була поновлена.

          Як встановлено судом, зазначене вище підвищення до пенсії в  2008 році позивачеві  незаконно виплачувалося в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком, встановленому тим же Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", відповідні положення якого визнані неконституційними та в розмірах, встановлених  постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року  "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".  

         Таким чином, врахувавши пріоритетність законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про зобов"язання відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії  позивачки відповідно до ст. 6 Закону "Про соціальний захист дітей війни"   за період з  09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 22 червня 2010 року включно та виплатити їй заборгованість за відрахуванням вже сплаченої суми.    

         За таких обставин, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції повно та об"єктивно з"ясував дійсні обставини справи та виніс законне,  обґрунтоване і справедливе  судове рішення, з додержанням норм матеріального  і процесуального права.

         З врахуванням вищенаведеного, апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Коропському районі  Чернігівської області  має бути відхилена, оскільки не містить передбачених процесуальним законом підстав для скасування  оскаржуваного рішення.            

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314-315, 317, 319, 324 ЦПК України, апеляційний суд,

                                             У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Коропському  районі Чернігівської області  - відхилити.

Рішення Коропського районного суду Чернігівської області від 29 черня 2010 року - залишити без змін.

          Ухвала набирає законної сили негайно  з моменту її проголошення, є остаточною  і не може бути оскаржена  в касаційному порядку.

 

 Головуючий:                                                 Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація