Судове рішення #10598454

                                                                                                               Справа № 1-124/2010 р.

В И Р О К

Іменем України

26 серпня 2010 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого     Сливи Ю.М.,

при секретарях     Гордієнко І.С., Боголей О.І.,                              

з участю прокурорів                                                      Круль Н.Л., Кучер І.В.

 

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпені кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Рівне, українка, громадянка України, з середньою освітою, розлучена, не працююча, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимої:

- вироком Подільського районного суду м. Києва від 10.11.2009 р. за ст.309 ч.1 КК України до 1 року позбавлення волі з випробуванням із встановленням іспитового строку терміном 1 рік,

 

    у  вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 307 ч. 2, 311 ч.2 КК України ,-

встановив:

 

    28 серпня 2009 року біля 10-00 години ранку (точний час слідством не встановлено) ОСОБА_1, з метою збуту, незаконно у невстановленої слідством особи, на базарі, біля станції метро Героїв Дніпра в м. Києві, за 120 гривень придбала прекурсор, психотропну речовину, первітин, в частині медичного шприца ємністю 1,5 мл, та інгредієнти для виготовлення психотропного засобу – первітину, а саме: іони йоду в порошку буро-коричневого кольору, червоний фосфор в порошку бурого кольору, псевдоефедрин в порошку бежевого кольору, які знаходилися в трьох згортках з поліетилену у вигляді шариків. Придбаний первітин та інгредієнти для виготовлення психотропного засобу ОСОБА_1 заховала всередину одного із свіжих перців болгарських, які придбала разом із іншими продуктами харчування для передачі своєму знайомому (особу якого не встановлено), який відбував покарання в Бучанській виправній колонії №85 і назвався ОСОБА_3

Після цього, ОСОБА_1 на маршрутному таксі з м. Києва приїхала в смт. Гостомель Київської області і біля 11.00 години пішла до Бучанської виправної колонії №85, розташованої по вул. Мирній 3, в смт. Гостомелі. Там, придбані прекурсор, психотропну речовину первітин в частині медичного шприца ємністю 1,5 мл., прекурсор та інгредіенти для виготовлення психотропного засобу, заховала в середину одного із свіжих перців болгарських, в кількості трьох штук, вагою 200 гр., та оформила передачу своєму знайомому, який назвався ОСОБА_3

    Цього ж дня, біля 12.00 години, коли підійшла черга ОСОБА_1, остання передала продукти харчування, які були в поліетиленовому пакеті, серед яких в свіжому болгарському перці знаходилася психотропна речовина первітин в частині медичного шприца ємністю 1,5мл. та інгредієнти для виготовлення психотропного засобу, прекурсор та заяву про прийняття передачі для засудженого ОСОБА_3

Оперуповноваженим Бучанської ВК №85 ОСОБА_4, в кімнаті прийому посилок та передач зазначеної колонії, в ході огляду передачі ОСОБА_1, було виявлено та вилучено в середині перцю солодкого частину медичного шприца з рідиною прозорого кольору, три порошкоподібні речовини загорнуті у поліетилен у вигляді шариків.

Відповідно висновку експерта №1439/х від 16.09.2009 року вилучена у ОСОБА_1 рідина жовтого кольору об'ємом 1,4 мл., яка знаходилась у фрагменті медичного шприца одноразового використання містить особливо небезпечний психотропний засіб обіг якого заборонено - первітин. Визначена маса психотропного засобу (первітину) в рідині об'ємом 1,4 мл., в перерахунку на суху речовину становить 0,1780 г.

Вилучена у ОСОБА_1 порошкоподібна речовина бежевого кольору, містить у своєму складі пркурсор, обіг якого заборонено і стосовно якого встановлюються заходи контролю – псевдоефедрин. Маса прекурсору становить 1,0479 г.

Порошкоподібна речовина буро-коричневого кольору, яка знаходилася у згортку із полімерного матеріалу, містить в своєму складі іони йоду, а йод викоистовується при синтезі психотропної речовини – первітину як один із компонентів для отримання йодистоводородної кислоти, що діє на ефедрин як відновлювач.

Порошкоподібна речовина бурого кольору, яка знаходилася у згортку із полімерного матеріалу, містить у своєму складі червоний фосфор, який використовується при синтезі психотропної речовини – первітину, як один з компонентів для отримання йодистоводородної кислоти, що діє на псевдоефедрин як відновлювач.

Згідно «Списку №2 Особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено» в «Таблиці №1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Кабінетом Міністрів України №770 від 06.05.2000 року, первітин є особливо небезпечною психотропною речовиною.

Згідно «Таблиці №4 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Кабінетом Міністрів України №770 від 06.05.2000 року, псевдоефедрин є прекурсором, обіг якого обмежено і стосовно якого встановлюються заходи контролю.

            У судовому  засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину в скоєних злочинах визнала повністю та показала, що 28.08.2009 року близько 10.00 години ранку, знаходячись біля станції метро Героїв Дніпра у м. Києві, вона з метою передачі наркотиків та психотропних речовин у місця позбавлення волі, придбала у раніше незнайомої жінки наркотичні засоби «винт та первітин», а також інгредієнти для їх виготовлення. На маршрутному таксі перевезла ці наркотичні засоби у смт. Гостомель Київської області, до Бучанської виправної колонії №85. Заховала ці наркотики у перець та пішла оформляти передачу для свого знайомого. У продукти харчування, заготовлені для передачі, вона поклала також і перець із наркотиками та передала їх працівнику колонії. Однак останній виявив перець та викликав СОГ. Працівники міліції з участю понятих вилучили зазначені наркотики. У вчиненому щиро кається, стверджує, що ніколи не стане на злочинний шлях, просить не позбавляти її волі, оскільки вона має дитину ІНФОРМАЦІЯ_3 та не знає де вона на даний час.

У зв’язку з повним визнанням підсудною своєї вини в скоєних злочинах, визнанням кваліфікації її дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене допитом підсудної.  

Дії підсудної ОСОБА_1 правильно кваліфіковано:

-   за ст. 307 ч. 2 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення особливо небезпечної психотропної речовини з метою збуту у місця позбавлення волі;

-   за ст. 311 ч. 2 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх збуту.

При обранні міри покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчинених підсудною злочинів, які відносяться до категорії середньої тяжкості, особу підсудної та обставину, що пом’якшує відповідальність підсудної.

Підсудна ОСОБА_1  на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, зазначає, що має малолітню дитину, не працює, посередньо характеризується за місцем проживання.

Обставиною, що пом’якшує покарання підсудної суд знаходить: щире каяття в скоєнні злочину.

Обставин, що обтяжують покарання підсудної суд по справі не знаходить.

Враховуючи те, що підсудна має молодий вік, кається у вчиненому, тяжких наслідків від скоєних нею злочинів не настало, зазначає, що має малолітню дитину, суд приходить до висновку, що її виправлення можливе без ізоляції від суспільства, а тому можливо, призначивши покарання у вигляді позбавлення волі, звільнити від відбування покарання із випробуванням та із наданням іспитового строку.

Оскільки, як встановлено ст. 77 КК України, до переліку додаткових покарань, можливих для призначення у разі звільнення від відбування основного покарання з випробовуванням, конфіскація майна не входить, суд вважає за необхідне не застосовувати даний вид покарання щодо підсудної.

Оскільки по справі встановлено, що підсудна ОСОБА_1 вироком Подільського районного суду м. Києва від   10.11.2009 року засуджена за ст. 309 ч. 1 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнена з випробуванням із встановленням іспитового строку – один рік, а злочини по даній справі вона вчинила до постановлення вказаного вироку, суд вважає за необхідне, остаточно призначити їй покарання на підставі ч. 4 ст. 70 КК України.

Понесені по справі витрати за проведення судової експертизи суд вважає за необхідне відшкодувати за рахунок підсудної.          

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України суд ,-

З А С У Д И В:

ОСОБА_1  визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 307 ч.2, 311 ч.2 КК України та призначити їй покарання:

- за ст. 307 ч. 2 КК України у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі;

- за ст. 311 ч. 2 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі;

На підставі ст. 70 КК України міру покарання ОСОБА_1 визначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі.

На підставі ч. 4 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначеного за цим та за попереднім вироком Подільського районного суду м. Києва від   10.11.2009 року, визначити ОСОБА_1 остаточне покарання у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання звільнити із випробуванням, встановивши їй іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки.

На підставі ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_1:

-   не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

-   повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи.

-   періодично з’являтись для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

          Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до обрання вироком законної сили змінити з тримання під вартою на підписку про невиїзд, звільнивши її з-під варти в залі суду.

          Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області 1155 грн. 94 коп. за проведення судово-хімічної експертизи.    

          Речові докази по справі, а саме: частину медичного шприца ємністю 1,5мл. з рідиною прозорого кольору, яка є психотропним засобом – первітином, об’ємом 1,4мл., два згортки у вигляді шариків з полімерного матеріалу з порошкоподібними речовинами буро-коричневого та бурого кольорів, згорток у вигляді шарика з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною бежевого кольору масою 1,0479 г., яка містить прекурсор – псевдоефедрин, які знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів УБНОН ГУ МВС України в Київській області, знищити; заяву ОСОБА_5 про прийняття передачі для засудженого ОСОБА_6 від 28.08.2009 р., яка зберігається при справі, залишити зберігати при справі.  

На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію протягом 15 діб із моменту проголошення вироку.

            Суддя                                                                                                               Ю.М. Слива

                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація