Судове рішення #10601582

                                                                   КОПІЯ                                                  

АПЕЛЯЦІЙНИ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І  М  Е  Н  Е  М    У  К  Р  А  Ї  Н  И

          21 серпня  2010 року                             місто Вінниця

            Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі :

                Головуючого :  Чуприни В.О.

                                      Суддів : Морозовського В.І., Камзалова В.В.  

                                      При секретарі :  Липач Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії по інвалідності, пов’язаної з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, та зобов’язання виплатити різницю, за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 08 жовтня 2009 року,   встановила :

         У липні 2009 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом з тих підстав, що призначена та виплачувана йому пенсія не відповідає розмірам, встановленим Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позивач просив суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати його усунути зазначені порушення, здійснивши відповідні перерахунки з 01.01.2007 року по день набрання законної сили постановою суду.

    Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 08.10.2009 року позов задоволений частково і визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області по нарахуванню позивачу пенсії в заниженому розмірі. Зобов’язано провести відповідача перерахунок пенсії позивачу, виходячи з розміру восьми мінімальних пенсій за віком відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з дня рішення Конституційного Суду України № 10-рп, тобто з 28.05.2008 року та виплатити різницю між нарахованою та виплаченою раніше пенсією.

    В апеляційній скарзі управління пенсійного фонду порушує питання про скасування судового рішення і ухвалення нового про відмову у задоволенні позову, наводячи доводи щодо невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення норм процесуального та матеріального права.

    Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про  задоволення скарги, виходячи з наступного.

    Постанова суду першої інстанції не відповідає вимогам ст. 159 КАС України щодо законності і обґрунтованості судового рішення.

    Як убачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 – інвалід війни ІІ групи, військовослужбовець, «чорнобилець» отримує пенсію по інвалідності з надбавками та підвищенням згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року із змінами та доповненнями.

    У позовних вимогах позивач просив суд провести перерахунок державної пенсії  по  інвалідності  відповідно  до ст. 54 Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    На вказану обставину суд належної уваги не звернув, в той час як у пенсійному законодавстві закріплено принцип, за яким не допускається участь громадянина одночасно у двох видах пенсійних правовідносин, тобто не допускається одночасно призначення кількох пенсій одній особі.

    Водночас у разі виникнення у громадянина права на різні види пенсії він може обрати на свій розсуд найбільш вигідний для нього вид пенсії як у межах одного закону, так і за різними законами.

    Судом установлено, що жодних звернень ОСОБА_1 стосовно переведення з одного виду пенсії на інший ні до головного управління, ні до управління пенсійного фонду за місцем проживання не надходило.

    Відтак не можна вважати неправомірними дії відповідача, який діяв у межах повноважень та у спосіб передбачений Конституцією та Законами України.

    Ще однією підставою для відмови у задоволенні позову, і це зауважує апелянт у скарзі с посиланням на нормативні документи, є та, що до компетенції головного управління пенсійного фонду не входить призначення державної пенсії згідно Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки це повноваження районних управлінь.

     Суд же поклав відповідальність на орган, який не уповноважений у відносинах з позивачем.

    За таких обставин колегія суддів дійшла переконання, що доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції, рішення якого у справі підлягає скасуванню з ухваленням нового про відмову у задоволенні позову.

    На підставі викладеного та     керуючись  ст.ст. 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України колегія суддів, вирішила :

    Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області задовольнити.

    Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 8 жовтня 2009 року скасувати і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії по інвалідності, пов’язаної з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, та зобов’язання виплатити різницю - відмовити.

         Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, є остаточним і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

        Головуючий :     підпис     В.О.Чуприна

    Судді :         підпис     В.І.Морозовський

                підпис     В.В.Камзалов

    З оригіналом вірно :

    Суддя апеляційного суду                 В.О.Чуприна

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація