Судове рішення #10604933


  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 16 серпня 2010 р.                                                                       справа № 2а-19014/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  14.45

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді  Михайлик А.С.

при секретарі                                                  Токмаковій Є.А.  

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу                                                                                

за позовом                                        Горлівський  міський центр зайнятості

до                                                  Підприємства Микитинської виправної колонії № 87

про                                                   стягнення суми заборгованості в сумі 1224,45 грн.

за участю:

від позивача:                               Артемова К.А. (за дов. № 01/2513 від 15.07.2010 року)

від відповідача:                               не з’явився

Горлівський  міський центр зайнятості  звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Підприємства Микитинської виправної колонії № 87  про стягнення суми заборгованості  зі страхових внесків  до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1224,45 грн., з яких сума основного боргу 1156,68 грн., сума нарахованої  пені – 67,77 грн. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що на порушення положень пункту 2 частини 2 статті 35, статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідачем не були своєчасно та в повному обсязі сплачені страхові внески, що стало причиною виникнення недоїмки в загальній сумі 1224,45 грн.  18 червня 2010 року за наслідками розгляду акту документальної перевірки № 178 від 18 травня 2010 року, уповноваженою особою позивача було прийнято рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі  донараховних сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, що було надіслано відповідачу для  добровільного виконання. Проте відповідачем не було здійснено дій, направлених на погашення наявної суми заборгованості за страховими внесками, з огляду на що позивач звернувся до суду з вимогами щодо стягнення наявної суми боргу.

В судовому засіданні представник позивача підтримав викладені в позовній заяві вимоги.

Відповідач  до судового засідання не з’явився, уповноваженого представника не направив, хоча  був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами. 11 серпня 2010 року через канцелярію Донецького окружного адміністративного суду відповідач було надав заяву про визнання заявленого позивачем позову в повному обсязі та просив розглянути справу за відсутності представника відповідача.

З огляду на зазначене, на підставі статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про можливість вирішення справи  на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представника позивача,  суд -

ВСТАНОВИВ

Підприємство Микитинської виправної колонії № 87 зареєстровано та обліковується в Горлівському  міському  зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття за №  57210044.

В період з 12 травня 2010 року до 18 травня 2010  року позивачем було проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства  щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного  соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня 2010 року, за наслідками проведення якої був складений Акт № 178 від 18 травня 2010 року, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 7-12). Відповідно до змісту Акту перевірки  за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня 2010 року представниками позивача було виявлено недоїмку  зі сплати страхових внесків в сумі 1156,68 грн. На підставі пункту статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»  через несвоєчасну сплату внесків позивачем було нараховано пеню, загальний розмір якої за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня 2010  року склав 67,77 грн.

18 червня  2010 року позивачем було прийнято рішення № 3  (арк. справи 13) про стягнення простроченої суми заборгованості зі сплати страхових внесків, в сумі 1224,45 грн., з яких сума основного боргу 1156,68 грн., сума нарахованої пені 67,77 грн. Зазначене рішення було отримано відповідачем 22 червня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 8461700862042 (арк. справи 14),  але не було сплачено в добровільному порядку в передбачені законом строки, що й стало приводом для звернення позивача до суду.

Наявність зазначеної суми заборгованості підтверджено наявними в матеріалах справи документами та не заперечується відповідачем.

Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України «Про загальнообов’язкове  державне соціальне страхування  на випадок безробіття», Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно із пунктом 1 статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.   

Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (пункт 1 статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття").   

Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів та положень чинного законодавства України  Горлівський   міський центр зайнятості є місцевим органом державної служби зайнятості –юридичною особою, і виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» страхувальниками є  роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.

Набуття відповідачем статусу страхувальника у розумінні положень статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» підтверджується наявними в матеріалах справи документами.

Пунктом  2 частини 2 статті  35 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” встановлений обов’язок роботодавців своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Відповідно до частини 3 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та  5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18 грудня 2000 року (далі за текстом Інструкція № 339), перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

У разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.

Статтею 38 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до пункту 6.7. Інструкції № 339 роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом. Якщо останній день строку подання розрахункової відомості припадає на вихідний, святковий або неробочий день, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Пунктами 7.1, 7.2 та 7.4 Інструкції №339 передбачено, що контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості через проведення планових перевірок та шляхом  перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових документів, касових документів. Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки без застосування строку давності. За результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником та головним бухгалтером страхувальника. У випадку виявлення при перевірці сум коштів, на які платником не нараховані та не сплачені страхові внески, такі страхові внески до нараховуються та рахуються як прострочена заборгованість (недоїмка) та стягуються з нарахуванням пені і накладенням штрафу (фінансових санкцій).

Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу (далі - рішення), приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки.

Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.

Відповідно до пунктів 9.7., 9.8. Інструкції № 339 не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, за наслідками проведення позивачем перевірки відповідача, висновки якої викладені в Акті № 178 від 18 травня  2010 року, ним було виявлено суму недоїмки зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та було нараховано суму пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.  18 червня 2010 року позивачем було прийнято рішення № 3 про стягнення суми недоїмки та пені, яке не було сплачено у десятиденний строк з моменту отримання відповідачем та не було оскарження.

Наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначення позивачем суми до стягнення  з відповідача у розмірі 1224,45 грн., з яких 1156,68 грн. – сум недоїмки за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня  2010 року, 67,77 грн. – сума нарахованої пені. Зазначена сума заборгованості не була погашена відповідачем, що за приписами чинного законодавства України є підставою для стягнення заманених сум в судовому порядку.

З огляду на зазначене, враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог про стягнення з відповідача суми заборгованості  зі страхових внесків  до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1224,45 грн., з яких 1156,68 грн. – сума недоїмки за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня  2010 року, 67,77 грн. – сума нарахованої пені.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем не  суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання адміністративного позову, що за змістом статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для прийняття постанови суду про задоволення адміністративного позову.

З огляду на зазначене та керуючись положеннями статей 1, 14, 17, 34, 35, 38 Закону України  „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, положеннями Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18 грудня 2000 року та на підставі  статей 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Горлівського міського центру зайнятості  до Підприємства Микитинської виправної колонії № 87 про стягнення суми заборгованості  зі страхових внесків  до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 квітня 2009 року по 30 квітня 2010 року в сумі 1224,45 грн., з яких сума основного боргу 1156,68 грн., сума пені – 67,77 грн. задовольнити.

Стягнути з Підприємства Микитинської виправної колонії № 87  (84635, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Живописна, буд. 1, ЄДРПОУ 08563180) на користь Горлівського міського центру зайнятості суму заборгованості зі страхових внесків  до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття в сумі у розмірі  1156,68 грн. (одна тисяча сто п’ятдесят шість гривень шістдесят вісім копійок), на п/р № 37170301900018, одержувач Державний бюджет м. Горлівки,  код ЄДРПОУ 34686448, банк  ГУДКУ в Донецькій області,  МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією – 50040100.

Стягнути з Підприємства Микитинської виправної колонії № 87(84635, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Живописна, буд. 1, ЄДРПОУ 08563180) на користь Горлівського міського центру зайнятості суму пені за несвоєчасну сплату  страхових внесків  до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі  67,77 грн. (шістдесят сім гривень сімдесят сім копійок), на п/р № 37176305900018,  одержувач Державний бюджет м. Горлівки,  код ЄДРПОУ 34686448, банк ГУДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686448, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією – 50040500.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови виготовлений  20 серпня 2010 року.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький  окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                                                      Михайлик А.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація