ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" липня 2010 р. Справа № 2a-2099/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Скільський І.І.,
при секретарі Дякун М.М.,
за участю сторін:
представника позивача –не з`явився,
відповідача –не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Державної податкової інспекції в Косівському районі
до ОСОБА_1
про стягнення податку з власників транспортних засобів в сумі 2848,50 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
07 червня 2010 року Державна податкова інспекція в Косівському районі звернулась в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку з власника транспортного засобу в сумі 2848,50 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 є платником податків і зборів відповідно до вимог ст.4 Закону України „Про систему оподаткування”, Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів”. За відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів в сумі 2848,50 грн.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (рекомендоване).
Розглянувши позовну заяву, оцінивши та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу –ИФА-50, державний номер НОМЕР_1 за який справляється податок з власників транспортних засобів у відповідності до ст.1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів”.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів). Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, зборів (обов’язкових платежів) або його скасуванням, а також у разі смерті платника податків.
Згідно ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»від 11.12.1992 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст.2 цього Закону є об`єктами оподаткування.
Як встановлено судом та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, відповідачем в період з 2002 року по 2009 рік не пройдено технічний огляд вищевказаного транспортного засобу.
Відповідно до п.22 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 року № 606 „Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів” для транспортних засобів, призначених для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни –технічний огляд проводиться з періодичністю один раз на рік.
Пунктом 23 вищезазначеної Постанови встановлено, що технічний огляд засобів проводиться Державтоінспекцією в такий строк –з 15 січня по 15 грудня –для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік.
Згідно статті 5 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Відповідно до ч.6 ст.6 вищезазначеного Закону, у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Податковий борг –це податкове зобов’язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання (ст.1 згаданого Закону).
Як вбачається з матеріалів справи станом на 01.06.2010 року відповідач допустив заборгованість по сплаті податку з власника транспортного засобу в розмірі 2848,50 гривень Вказаний факт підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком нарахування податку з власників транспортних засобів, виданим ДПІ в Косівському районі.
Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.5.4.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Дана заборгованість боржником не сплачена на момент розгляду справи, тому підлягає стягненню у судовому порядку.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2 в доход Державного бюджету заборгованість по сплаті податку з власника транспортного засобу в сумі 2848,50 грн.(дві тисячі вісімсот сорок вісім гривень 50 копійок).
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Скільський І.І.
Постанова складена в повному обсязі 28.07.2010 року.