ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" серпня 2010 р. Справа № 2a-1847/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
Судді Скільський І.І.,
при секретарі Дякун М.М.,
за участю сторін:
представника позивача: Стасів В.С.,
представника відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи
за позовом Першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Оволайн ЛТД”
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 3050,17 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
19 травня 2010 року Перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Оволайн ЛТД” про стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів в сумі 3025,60 грн. та пені в сумі 24,57 грн. Загальна сума заборгованості складає 3050,17 грн.
18 червня 2010 року від Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів надійшла заява про збільшення позовних вимог, яка мотивована тим, що у зв`язку із заниженням відповідачем показників при наданні звіту форми № 10-ПІ „Про зайнятість і працевлаштування інвалідів” за 2009 рік, станом на 12.05.2010 року розмір адміністративно-господарських санкцій складає 152238,24 грн. та пеня –1233,13 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю. Суду пояснив, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій за 33 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами до Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 152238,24 грн, та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 1233,13 грн.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендоване). Своїм правом на подання заперечення не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Роботодавці, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів і відповідно до нормативу забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" роботодавці щороку сплачують обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно –господарські санкції сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
У відповідності до ч.2 ст.20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних обліковрї ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом встановлено, що згідно повідомлення № 04-59/237 від 02.03.2010 року, Івано-Франківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів в період з 17.03.2010 року по 26.03.2010 року, проводилась перевірка ТОВ „Оволайн ЛТД” з питань подання звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за 2009 звітний рік. Про проведення перевірки відповідач повідомлявся належним чином. За результатами перевірки працівниками Фонду соціального захисту інвалідів, складено Акт про не надання матеріалів під час перевірки ТОВ „Оволайн ЛТД”, а саме документів, які б підтверджували середньо облікову кількість штатних працівників облікового складу та фонд оплати праці штатних працівників за 2009 рік.
30.03.2010 року за № 959/04 на адресу керуючого Івано-Франківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів від управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську, на його запит, надійшов лист про середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу за 2009 рік по ТОВ „Торговий дім „Оволайн ЛТД” складає 915 чоловік і відповідно фонд оплати праці становить 4221157,11 грн.
На підставі наведеного, складено розрахунок заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів згідно якого у відповідача кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях становить 33 чол.
Таким чином відповідно до ч.4 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", роботодавець зобов’язаний був до 16 квітня 2010 року самостійно перерахувати на розрахунковий рахунок Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції в сумі 152238,24 грн.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»працевлаштування інвалідів на підприємствах здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів.
Пунктами 5, 10, 11, 12, 13, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року N 314, передбачено, що підприємства інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, а працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням повноважень, стану здоров'я, здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.
Однак, відповідач в зазначений термін на розрахункові рахунки позивача кошти не перерахував. У зв’язку з чим, відповідно до вимог ч.2 ст. 20 Закону за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу нараховано пеню в розмірі 1233,13 грн., що підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
В суду відсутні докази на підтвердження вчинення відповідачем дій щодо забезпечення інвалідів робочими місцями згідно вимог законодавства.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Оволайн ЛТД”, вул.В.Івасюка,62, м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 34623849 на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 153471,37 грн.(сто п`ятдесят три тисячі чотириста сімдесят одна гривня 37 копійок).
Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя: /підпис/ Скільський І.І.
Постанова складена в повному обсязі 09.08.2010 року.