Судове рішення #10610314

Копія:  Справа 2-А-868, 2010 року

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

25 серпня 2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

    головуючого – судді Маржиної Т.В.

    при секретарі – Мирошниченко Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Новомосковської роти ДПС УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області Рисколь Володимира Григоровича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

    12.08.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з наданим позовом, мотивуючи  тим, що 02.08.2010 року о 17.08 годині керував автомобілем СУЗУКІ д.н.з. НОМЕР_1 на 226 км автодороги Знам’янка-Луганськ в с. Підгородня Новомосковського району Днипропетровської області, де був зупинений відповідачем за начебто перевищення швидкості руху, про що відповідач склав протокол про адміністративне правопорушення і виніс постанову, якою притягнув його до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення у вигляді штрафу в сумі 300 грн. за ст. 122 ч.1 КУпАП. З такими діями відповідача не згоден і вважає оскаржувану постанову неправомірною, оскільки рухався з дозволеною швидкістю руху, а саме не більше 60 км/год, як дозволено в населеному пункті, про що зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення. Просив скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії АЕ1 № 120901 від 02.08.2010 року.    

    Позивач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив розглянути  справу в його відсутність на підставі наявних у справі доказів і задовольнити позов.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно і належним чином, проте жодних заперечень або ж доказів суду не надав. На вимогу суду надати певні докази у справі відповідач не відреагував.

    Вирішуючи надану справу на основі наявних у суду матеріалів, наданих позивачем, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    Судом встановлено, що 02.08.2010 року о 17.08 годині ОСОБА_1 керував автомобілем СУЗУКІ д.н.з. НОМЕР_1 на 226 км автодороги Знам’янка-Луганськ в зоні дії дорожнього знаку „Початок населеного пункту” в районі с. Підгородня Новомосковського району Дніпропетровської області зі швидкістю, що не перевищує 60 км/год, що дозволено Правилами дорожнього руху України. Позивач був зупинений відповідачем, який склав Протокол про адміністративне правопорушення АЕ1 №120901 та виніс постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за перевищення швидкості руху в населеному пункті, а саме за рух зі швидкістю 86 км/год. Оскільки до протоколу та постанови у справі про адміністративне правопорушення не додано фотокарток автомобіля позивача під час порушення ним Правил дорожнього руху, яке нібито було зафіксоване відповідачем за допомогою вимірювального пристрою „Іскра” 18708, який зокрема не має функції фото- та відеофіксування, не надані відповідачем відповідні докази і на вимогу суду, суд ставить під сумнів правомірність застосування відповідачем вказаного вимірювального пристрою та дійсність його застосування і вважає дії відповідача в даному випадку неправомірними. Суд вважає, що позивач Правил дорожнього руху не порушував. Іншого належними засобами доказування відповідачем – суб’єктом владних повноважень, не доведено. Відповідач не довів перед судом, що зазначений у протоколі вимірювальний пристрій має відповідну сертифікацію, що правильно було зафіксовано швидкість позивача і чи взагалі така швидкість фіксувалась, чи не належить зафіксована швидкість руху іншим транспортним засобам. Доводи позивача не спростовані. Також суд позбавлений можливості дослідити будь-які інші докази у справі, передбачені ст. 251 КУпАП, оскільки відповідачем вони не надані. В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено будь-яких свідків, у присутності яких вимірювалась швидкість автомобіля позивача. Крім того, текст протоколу про адміністративне правопрушення та постанови у справі про адміністративне правопорушення майже непридатний до читання, а копія постанови не засвідчена печаткою державного органу, в якому працює відповідач – суб’єкт владних повноважень.

    Згідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Проте відповідачем належними засобами доказування доводи позивача не спростовані.

    Відповідно, обставини, викладені в оспорюваній постанові про адміністративне правопорушення не знайшли свого підтвердження. Факт порушення позивачем п. 12.4 ПДР України судом не встановлений. Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП, а тому дії відповідача з приводу складання протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про накладення на позивача адміністративного стягнення є протиправними, а зазначена вище постанова про накладення адміністративного стягнення є неправомірною і підлягає скасуванню.

    Провадження в наданій справі про адміністративне правопорушення слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

    Керуючись ст. ст. 2, 7-12, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

    Позов задовольнити повністю. Скасувати постанову серії АЕ № 365021  від 021С.І. м сь, про свідчить відсутність його підпису в оскаржуваній постанові.який обчислюється з дня, коли особа дізналася п22 квітня2222222 серпня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення, винесену інспектором ДПС Новомосковської роти ДПС УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області Рисколь Володимиром Григоровичем, якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.1 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в сумі 300 грн. Зазначену справу про адміністративне правопорушення закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після проголошення.

    СУДДЯ: ПІДПИС

    КОПІЯ ВІРНА:  СУДДЯ:

    Копія відповідає оригіналу, який зберігається в Первомайському міськрайонному суді Миколаївської області в адміністративній справі №2-а-868/2010 року.

    СУДДЯ:                         Т.В. МАРЖИНА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація