№3-2147/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2010 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді - Уржумової Н.В.
при секретарі – Щировій Ю.О.
за участю прокурора – Краснікова О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Сімферополі м. Сімферополі справу про порушення митних правил, що поступила з Кримської митниці відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Франції, що проживає за адресою:
АДРЕСА_1,
за ст. 340 МК України, -
в с т а н о в и в:
23.07.2010 року о 16 год. 50 хвилин у пункті пропуску через державний кордон України ВАТ «Суднобудівний завод Залів» у причалу №3 під час проведення митного догляду судна «RMT Penfret» на відхід, в шафі у каюті капітана ОСОБА_1, в поліетиленовому пакеті, серед інших ліків, був виявлений Атропін (сульфат) – 10 ампул по 0,5 мг, який відноситься до переліку отруйних засобів відповідно до наказу МОЗ від 17.08.2007 року №490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів». Зазначений лікарський засіб не був заявлений капітаном судна ОСОБА_1 в документах, які були надані для митного оформлення на відхід судна, а також при усному опитуванні.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, заяв та клопотань про відкладення слухання справи від ОСОБА_1 до суду не надходило.
Суд, відповідно до ст. 390 МК України, вважає можливим розглянути справу про порушення митних правил у відсутність особи, яка притягується до відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку представника митниці, прокурора, який вважав, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних за ст. 340 МК України, суд дійшов до наступного.
За статтею 340 МК України, недекларування товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, тобто нез’явлення за встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Так, ОСОБА_1 23 липня 2010 року при пересікаючи митний кордон України, заповнюючи митну декларацію, не задекларував препарат «Atropinе (Sulfate)» у кількості 10 (десять) ампул по 0,5 мг.
За висновком експерта Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи № 20-0158 від 12 серпня 2010 року, в наданих на експертизу 10 ампулах препарату «Atropinе (Sulfate) 0,50 mg – 1 ml SC – IV lente Lavoisier» містить атропіну сульфат, згідно проведених досліджень та відомостям з фабричної упаковки. Визначити кількісний вміст діючої речовини в досліджуваних препаратах немає можливості в зв’язку з відсутністю відповідної приладної бази. Зміст атропіну сульфату згідно напису на пакуванні в 10 ампулах становить 5мг (0,005 г) (а.с.22-25).
Враховуючи вищенаведений експертний висновок, суд дійшов до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу порушення митних правил за ст. 340 МК України, як то незаявлення за встановленою формою відомостей про товари, у даному випадку 10 ампул «Atropinе (Sulfate) 0,50 mg – 1 ml SC – IV lente Lavoisier», що відноситься до переліку заборонених препаратів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 340 МК України підтверджується протоколом про порушення митних правил №0256/60010/10 від 23.07.2010 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений у відповідності зі ст. 366 МК України, постановою про відмову у порушенні кримінальної справи від 13 серпня 2010 року, висновком Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи № 20-20-0158 від 12 серпня 2010 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, іншими матеріалами справи.
За таких обставин, ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню за порушення митних правил за ст. 340 МК України у вигляді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил: 9 ампул «Atropinе (Sulfate) 0,50 mg – 1 ml SC – IV lente Lavoisier», що залишилися після проведення експертного дослідження та зберігаються на складі Кримської митниці.
На підставі ст. 340 МК України, керуючись ст.ст. 326, 386, 390-393 МК України, ст.ст. 283 -285, 294 КУпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у порушення митних правил за ст. 340 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил – 9 ампул «Atropinе (Sulfate) 0,50 mg – 1 ml SC – IV lente Lavoisier», що зберігаються на складі Кримської митниці ( м. Сімферополь, вул. К. Цеткін, 31).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу, протест прокурора разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Суддя