Справа № 3-337/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2010 року Суддя Турійського районного суду Волинської області Овсієнко А.А.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від
Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, одруженого, на утриманні одна малолітня дитина, непрацюючого,
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
9 липня 2010 року о 06 год. 00 хв. ОСОБА_1, не маючи відповідного дозволу на промисел, всупереч вимогам ст.63 Закону України «Про тваринний світ», абз.1 пп.3.15 п.3 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р. N 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за N269/3562, здійснював лов риби в рибогосподарській водоймі загального користування – озері «Пісочне», що знаходиться поблизу с.Пересіка на території Озерянської сільської ради Турійського району Волинської області, використовуючи належне йому на праві власності промислове знаряддя лову – сіткову снасть (риболовецьку сітку).
ОСОБА_1 на розгляд справи не з’явився, хоча належним чином і своєчасно був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, при цьому, про причини своєї неявки не сповістив, про відкладення розгляду справи не клопотав. За таких обставин, відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП, розгляд даної справи є можливим за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1
Факт вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення доведено протоколом про адміністративне правопорушення № 0001363 від 9 липня 2010 року з відміткою про вилучення у ОСОБА_1 на місці вчинення правопорушення сіткової снасті – риболовецької сітки розмірами L – 30м, h – 1,5м, в – 30мм, визнавальними письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 9 липня 2010 року та оглянутою в ході розгляду справи промисловим знаряддям лову – сітковою снастю.
Таким чином, своїми діями, які полягали у рибальстві із
застосуванням промислових знарядь лову особою, котра не має дозволу на промисел, ОСОБА_1 вчинив грубе порушення правил рибальства, тобто - адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу порушника, котрий не працює, має на утриманні малолітню дитину, доцільно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією вилученого знаряддя вчинення правопорушення – сіткової снасті (сітки).
Оскільки ОСОБА_1 риби виловлено не було, на нього не може бути накладене передбачене санкцією ч.4 ст.85 КУпАП додаткове стягнення у виді конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів.
Керуючись ст.ст.221, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) грн. з конфіскацією сіткової снасті (сітки) розмірами L – 30м, h – 1,5м, в – 30мм.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної
скарги чи протесту прокурора.
Суддя