Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #106344201

Справа № 569/12595/20


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2021 року м.Рівне


Рівненський міський суд Рівненської області в складі:

головуючого судді Гордійчук І.О.

присяжних Власюк В.А., Шевчук О.С.

секретар судового засідання Семенюк Ю.О.

за участю заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи Липко Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівному справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Рівненської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 недієздатним, та призначення заявника опікуном недієздатного, мотивуючи свою заяву тим, що батько ОСОБА_1 перебуває на обліку в комунальному закладі «Рівненський обласний центр психічного здоров`я населення», останній не може самостійно обслуговуватись та не усвідомлює своїх дій.

В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримав, просив її задовольнити.

Представник заінтересованої особи не заперечував щодо задоволення заяви, подання органу опіки та піклування підтримав.

Враховуючи стан здоров`я ОСОБА_1 , та з урахуванням висновку судово-психіатричної експертизи №96/21, судом прийнято рішення про недоцільність його виклику у судове засідання.

Заслухавши учасників, дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, суд доходить наступних висновків.

Відповідно до частини першої статті 39 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

Згідно частини третьої статті 296 ЦПК України заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.

Відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 вбачається, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_1 є його батьком. (а.с.9)

З копії паспорта ОСОБА_1 слідує, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.6).

З висновку медико-соціальної експертної комісієї серії МСЕ № 133650 від 28.11.1994 року вбачається, що ОСОБА_1 встановлено другу групу інвалідності безтерміново (а.с.10).

За висновками амбулаторної судово-психіатричної експертизи №96/21 ОСОБА_1 страждає на хронічний стійкий психічний розлад, внаслідок чого не здатен усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, що за змістом статті 39 ЦК України дає суду підстави для визнання ОСОБА_1 недієздатним.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, вимоги заявника про визнання його батька ОСОБА_1 недієздатним є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 60 ЦК України та частини першої статті 300 ЦПК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Оскільки є достатні підстави для визнання ОСОБА_1 недієздатним, то суд вважає, що над нею необхідно встановити опіку.

Виконавчим комітетом Рівненської міської ради надано суду подання, в якому рекомендовано на кандидатуру опікуна ОСОБА_1 його сина ОСОБА_1 , тобто заявника, яка фактично виконує обов`язки опікуна свого хворого батька, що повністю відповідає його інтересам та дасть можливість посилити його соціальний та правовий захист, відповідно суд доходить висновку про доцільність призначення ОСОБА_1 опікуном ОСОБА_1 .

За таких обставин суд доходить висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч.6-9 ст. 300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.

Суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.

Суд вважає за необхідне встановити строк дії даного рішення два роки з моменту набрання ним законної сили.

Керуючись статтями 39-41, 58, 60 Цивільного кодексу України, статтями 10, 13, 76-82, 258-259, 263-265, 273, 295-300, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р I Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Рівненської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна - задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , недієздатним.

Встановити опіку над ОСОБА_1 , призначивши опікуном ОСОБА_1 його сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Встановити строк дії даного рішення два роки з моменту набрання ним законної сили.

Роз`яснити заявнику, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше п`ятнадцяти днів до закінчення строку дії даного рішення.

Копію рішення після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування, органу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи, визнаної судом недієздатною.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Рівненського апеляційного суду або через Рівненський міський суд Рівненської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заявник – ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 .

Заінтересована особа - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Рівненської міської ради, місцезнаходження: вул. Соборна, 12а, м. Рівне.


Головуючий І.О.Гордійчук

Присяжні: О.С.Шевчук

                                                В.А.Власюк



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація