Судове рішення #1064637
Справа №2-547/2007р

Справа №2-547/2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

23 березня 2007 року Роздільнянський районий суд Одеської області в складі:

Судді -Теренчук Ж.В.,

При секретарі - Ніколас C.O.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Роздільна цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Роздільнянської міської ради, ОСОБА_3  про встановлення факту належності майна на праві власності, факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

В січні 2007 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Роздільнянської міської ради, ОСОБА_3 про визнання за ними права власності по праву спадкування за законом на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, належну їх померлому синові ОСОБА_4

Відповідач Роздільнянська міська рада про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином, однак в судове засідання не з'явилися, заперечень по справі не надали.

Відповідач ОСОБА_3 позов визнав, проти задоволення позовних вимог позивачів , його батьків не заперечує, також надав суду письмову заяву , в якій просив справу слухати у його відсутність.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2обґрунтування позову посилалась на те, що з разом з чоловіком та дітьми проживали в квартирі АДРЕСА_1 яку в подальшому приватизували в рівних частках на віх членів сім"ї та отримали свідоцтво про право власності на житло по праву приватизації. ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер їх син ОСОБА_4 і після його смерті відкрилась спадщина на 1/4 квартири АДРЕСА_1. Вони з чоловіком прийняли спадщину після смерті сина шляхом вступу в управління спадковим майном.

Посилаючись на дані обставини, просила встановити факт належності померлому ОСОБА_2 . на праві власності по праву приватизації 1/4 частини квартири АДРЕСА_1, факт прийняття нею спадщини після смерті сина, а також визнати за нею право власності по праву спадкування за законом на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.

Позивач ОСОБА_1 також позов підтримав, суду пояснив, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 році помер їх син ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на 1/4 частину належної їм квартири АДРЕСА_1. Вони прийняли з дружиною спадщину, так як після смерті продовжують проживати в спірній квартирі. В грудні 2006 року , вони звернулися в Роздільнянську державну нотаріальну контору за отриманням спадщини, однак їм було відмовлено в видачі свідоцтва, так як при приватизації квартири не були встановлені частки кожного з співвласників квартири.

Тому просив визначити належну синові частку квартири, та визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті сина

 

Заслухавши пояснення позивачів, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

У відповідності до ст..8 Закону України від 19.06.1992 року №2482 „Про приватизацію державного житлового фонду" передача займаних квартир/будинків/ у спільну загальну власність здійснюється за письмовою згодою усіх повнолітніх членів родини, які постійно проживають у цій квартирі з обов"язковим визначення уповноваженого власника квартири.

У відповідності до ч.2 ст.370 ЦК України у випадку виділу часток з майна, яке знаходиться у спільній загальній власності, вважається, що частки кожного із співвласників в праві спільної загальної власності являються рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Судом встановлено на підставі свідоцтва про власності, виданого виконкомом Роздільнянської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_2 року на ім"я ОСОБА_1, що квартира АДРЕСА_1 приватизовано та передано у спільну загальну власність ОСОБА_1 та членам його сім"ї ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

Таким чином ОСОБА_1 та члени йогої сім"ї, в тому числі син ОСОБА_4 являлись співвласниками спірної квартири в порядку приватизації в рівних частинах , їх частки складають по 1/4 частині.

На підставі вищевказаного , суд вважає, встановленим факт володіння ОСОБА_4 на праві власності по праву приватизації 1/4 частиною квартири АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 помер, що підтверджується копією його свідоцтва про смерть, виданого на підставі актового запису №34 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.

Оскільки при житті ОСОБА_4 не залишив заповіт, має місце спадкування за законом.

Спадкоємцем першої черги після його смерті по закону є його батьки - позивачі ОСОБА_1та ОСОБА_2

Відповідно до ст..549 ЦК України в редакції 1963 року спадкоємець визнається таким, що прийняв спадщину, як у випадку подачі ним заяви про прийняття спадщини в 6-ти місячний строк в нотаріальну конторку, так і у випадку фактичного вступу в управління або володіння спадковим майном.

В установлений 6-ти місячний строк позивачі в нотаріальну контору не зверталися.

Однак прийняли спадщину після смерті спадкодавця шляхом фактичного вступу в управління і володіння спадковим майном.

Дані обставини підтверджуються записами в домовій книзі на квартиру та відмітками про реєстрацію по місцю проживання відомостей в паспортах позивачів, згідно яких з ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивачі проживала і були прописані в спірній квартирі АДРЕСА_1

Тому суд вважає,     що  за позивачами  належить  визнати  право власності     по праву спадкування за законом на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1

 

Одеської області, належну їх померлому синові, при цьому частка кожного буде складати по 1/8 частині.

Таким чином з урахуванням часток позивачів в квартирі по праву приватизації по 1/4 частині квартири, їх частки після визнання права власності в порядку спадкування за законом будуть складати по 3/8 частини квартири АДРЕСА_1

Судовий збір по справі складає 51 грн, збір на ІТЗ судового розгляду справ ЗО грн, які сплачено позивачами при зверненні до суду.

Керуючись ст..8 Закон Закону України від 19.06.1992 року №2482 „Про приватизацію державного житлового фонду", ст..549 ЦК України в редакції 1963 року, ст.ст. 10,11,209,213,214 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Роздільнянської міської ради, ОСОБА_3 про встановлення факту належності майна на праві вланості, факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Вважати встановленим факт прийняття спадщини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Визнати за ОСОБА_1право власності по праву приватизації та по праву спадкування за законом на 3/8 частини квартири АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_2 право власності по праву приватизації та по праву спадкування за законом на 3/8 частини квартири АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку в Одеський апеляційний суд через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього в 20-ти денний строк апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація