Справа № 2-60/07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області
в складі головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобагачанської селищної ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадщину,
ВСТАНОВИВ: Після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в сел. Велика Багачка Великобагачанського району Полтавської області, залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого АДРЕСА_1.
Його дочка та мати позивачки ОСОБА_3 померла раніше -ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після смерті ОСОБА_2 його онука прийняла спадщину, так як на час відкриття спадщини проживала разом з ним в спадковому будинку і після його смерті фактично втрапила в управління та володіння спадковим майном.
Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину та претендували на неї, не має. Позивачка ОСОБА_1 являється єдиною спадкоємицею за законом. Державний нотаріус відмовив ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки вона не змогла надати свідоцтва про народження її матері ОСОБА_3, яке було втрачено по причині воєнного часу, а також правовстановлюючі документи на спадковий будинок, які не виготовлялись і не видавались власнику будинку.
Для оформлення права на спадщину позивачці необхідно встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як між батьком та дочкою.
Тому позивачка звернулася до суду з позовом і просила суд постановити рішення, яким встановити факт родинних відносин між померлимиОСОБА_2 та ОСОБА_3, як між батьком та дочкою. Визнати за нею право власності на спадщину, що залишилась після смерті її діда ОСОБА_2 та яке складається з житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого АДРЕСА_1.
На попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала і просила його задовольнити, і суду показала, що в жилому будинкуАДРЕСА_1 вона постійно проживала зі своєю матір»ю ОСОБА_3 і дідом ОСОБА_2. Після смерті матері та діда залишилась спадщина. Фактично вона вступила в управління спадковим майном, але нотаріально не може оформити так як відсутнє свідоцтво про народження матері і відсутні документи про право власності на жилий будинок.
Представник відповідача - Великобагачанської селищної ради в судове засідання не з»явився, письмово повідомили суд, що позов визнають.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, мати позивачки, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6).
ОСОБА_2, дід позивачки, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).
Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого АДРЕСА_1.
Позивачка по справі ОСОБА_1 (дівоче прізвище - ОСОБА_4) дійсно з 1954 року і по даний час проживає АДРЕСА_1(а.с.11).
Суд вважає, що ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину шляхом вступу в володіння та користування спадковим майном.
За повідомленням Великобагачанської державної нотаріальної контори спадкоємці, які претендують на майно після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, відсутні (а.с.20).
Згідно записів в погосподарських книгах Великобагачанської селищної ради вбачається, що АДРЕСА_1 проживали (голова двору - ОСОБА_2, 1891 р.н., дружина - ОСОБА_5, 1890 р.н., дочка - ОСОБА_3, 1920 р.н., онука - ОСОБА_4, 1954 р.н.) (а.с.12).
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України " у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову."
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 529 - 549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність", ст.ст. 10,11,60,84,130,174,212-215, 256 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Встановити факт родинних відносин між померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як між батьком та дочкою.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину, що залишилася після смерті "її діда ОСОБА_2, та яка складається в цілому з житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
- Номер: 2-зз/357/78/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-60/2007
- Суд: Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Білецька В.І.
- Результати справи: відмовлено в задоволенні заяви (клопотання)
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.07.2021
- Дата етапу: 02.08.2021