Справа № 1-32/07р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області
в складі головуючого - судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
з участю прокурора Школьного В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с Велика Багачка справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого,
за ч. 1 ст. 263 КК України, встановив:
10 січня 2007 року ОСОБА_1, приїхавши з міста Лубни Полтавської області, та проводячи розкопки у листяному лісі, що знаходиться в селі Затін Великобагачанського району Полтавської області, знайшов тротил у вигляді шашки циліндричної форми. Даний тротил підсудній помістив до сумки і хотів відвести додому та зберігати, як антикварну річ.
11 січня 2007 року близько 9-00 години ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, був затриманий працівниками міліції в селі Затін Великобагачанського району і в ході огляду речей було виявлено та вилучено тротил у вигляді шашки циліндричної форми.
Згідно висновку балістичної експертизи № 5 від 19.01.2007 року вилучений у підсудного і наданий на дослідження предмет являється - зарядом вибухової речовини промислового виготовлення - тротилом ( тринітротолуолом ) у вигляді шашки циліндричної форми масою 132 грами.
Надана на дослідження вибухова речовина придатна до використання за призначенням -вибухового перетворення у формі вибуху.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у вчинені злочину при зазначених вище обставинах визнав повністю, розкаювався і суду пояснив, що 10 січня 2007 року з метою знайти снаряди, що залишились після Великої Вітчизняної Війни, приїхав в село Затін Великобагачанського району Полтавської області і в лісі викопав шашку циліндричної форми в якій знаходився тротил. Знайдений вибуховий предмет він розібрав і хотів здати металевий корпус на металобрухт. На другий день вранці на автобусній зупинці в селі Затін він був затриманий працівниками міліції і при огляді в сумці у нього виявили шашку циліндричної форми з тротилом. Просив суд суворо не карати, обіцяв більше вибухові пристрої не шукати.
На прохання учасників процесу суд, з дотриманням вимог ст. 299 КПК України, виніс постанову про обмеження обсягу дослідження доказів по справі лише допитом підсудного, а тому інші докази судом не досліджувалися.
Встановивши обставини справи, суд приходить до висновку, що показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.
Дослідивши докази по даній справі, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми умисними діями, які виразилися в незаконному носінні, зберіганні та придбанні вибухової
речовини без передбаченого законом дозволу, вчинив злочин і його злочинні дії вірно кваліфіковані за ч.І ст. 263 КК України.
При обранні виду і міри покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує суспільну небезпечність і тяжкість вчиненого злочину, наслідки, що настали, характеристику особи підсудного, який позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судимий.
Суд визнає обставину, що пом"якшує відповідальність - визнання вини та щире каяття і вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільства.
Речові докази по справі: корпус ручної осколкової гранати з рукояткою і оборонним чохлом залишити для колекції вибухово-технічного відділу НДЕКЦ при УМВС України в Полтавській області. Сокиру та ніж - повернути власнику.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком один рік та з покладанням відповідно до ст. 76 КК України обов»язку не виїздити за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи і періодично з «являтися в ці органи реєстрації.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, залишити до набрання вироком чинності.
Речові докази по справі : корпус ручної осколкової гранати з рукояткою і оборонним чохлом залишити для колекції вибухово-технічного відділу НДЕКЦ при УМВС України в Полтавській області. Сокиру та ніж, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів Великоабагчанського РВ УМВС України в Полтавській області - повернути власнику ОСОБА_1.
На вирок може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.
- Номер: 1-в-678-11/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-32/2007
- Суд: Летичівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Білецька В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2017
- Дата етапу: 10.03.2017