Судове рішення #10660341


Категорія №6.13


  

ПОСТАНОВА

                                                                 Іменем України


15 липня 2010 року Справа № 2а-4741/10/1270


          Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Ковальової Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання  Лемба А.В.

та

представників сторін:

від прокурора                    Щербак Ю.В. (посвідчення від 07.02.2009 № 727)

від позивача –                     Соловйова Т.С. (довіреність від 12.01.2010 р. № 188/07-15)

від відповідача –                     Колотович Д.О. (довіреність від 10.11.2009 № 7)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 у розмірі 277947,17 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

18 квітня 2008 року прокурор Жовтневого району м. Луганська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Прокат» заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 у розмірі 277947,17 грн., яка утворилась за період з 01.09.2006 року по 31.03.2008 року.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року закрито провадження у справі за позовом прокурора Жовтневого району м. Луганську в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 у сумі 277947,17 грн. у зв’язку з тим, що спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2009 року апеляційну скаргу прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська задоволено, у хвалу Луганського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року за позовом прокурора Жовтневого району м. Луганську в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення суми  - скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду справи в іншому складі суду.

12 січня  2010 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду  адміністративний позов прокурора Жовтневого району міста Луганська в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій залишено без розгляду.

09 червня 2010 року ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду  скасовано ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 12 січня  2010 року по справі за позовом прокурора Жовтневого району міста луганська в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та направлено справу до суду першої інстанції  для продовження  розгляду справи.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові, позовні вимоги просили задовольнити повністю та стягнути з ВАТ «Прокат» суму в 277947,17 грн.

У судовому засіданні представник відповідача просив в задоволенні позовних вимог за заявою Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 1 за період часу з 01.09.2006 року по 31.03.2008 року в сумі - 275 779,70 грн. - відмовити за необґрунтованістю.

Позовні вимоги за виплатами працівникам відповідача –ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 ОСОБА_17,  пропорційно їх стажу роботи на підприємстві на пільгових умовах відповідач визнає.

Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відкрите акціонерне товариство «Прокат» зареєстровано платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська.

На підприємстві відповідача працювали громадяни, які були зайняті на роботах, що дають їм право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення», тобто за Списком № 1.

Позивачем їм відповідно до вказаного Закону було призначено та виплачено пенсію.

Відповідно до частини 2 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення».

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем позивачу фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1, передбачена діючим законодавством.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, врегулювано розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663.

Згідно із пунктом 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій в таких розмірах:

- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році.

Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.

При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах (пункт 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України).

Відповідно до договору оренди від 01 жовтня 1992 року № 2/6 Луганський тепловозобудівний завод «Луганськтепловоз» передав в оренду організації орендаторів «Прокат» цілісний майновий комплекс прокатного цеху Виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» (арк. справи 167-173).

Вказаний договір не містить зауважень щодо правонаступництва відповідача за зобов’язаннями Луганського тепловозобудівного заводу виробничого об’єднання «Луганськтепловоз».

Згідно з наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 09 грудня 1994 року № 1199 «Про перетворення орендного підприємства «Прокат» у відкрите акціонерне товариство «Прокат», відповідач набув статусу відкритого акціонерного товариства та був зареєстрований 04 січня 1995 року виконавчим комітетом Луганської міської ради за реєстраційним номером № 43/3301 (арк. справи 175). При цьому, відкрите акціонерне товариство «Прокат» є правонаступником орендного підприємства «Прокат».

Таким чином, у відповідача виникає обов’язок щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 1 лише по тих працівниках, які працювали на підприємстві відповідача після його державної реєстрації, тобто після 08 вересня 1992 року.

З матеріалів справи вбачається наступне.

ОСОБА_18. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 30 вересня 1995 року і складає - 11 місяців і 15 днів (арк.. справи 200).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 9,17% (11 міс. поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 9,17% від заявленого боргу і становить 4769,73 х 9,17% = 437,38 грн.(аркуш справи 8-9, 218)

ОСОБА_19. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік і 7 місяців(аркуш справи 201).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 15,84% (19 міс. поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 15,84% від заявленого боргу і становить 8426,74 х 15,84% = 1334,80 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_5. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік 9 місяців і 3 дні.(аркуш справи 202).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 19,45% (21 міс поділено на 108 міс. (або 9 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 19,45% від заявленного боргу і становить                                           7067,27 х 19,45% = 1374,58 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_6. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік 2 місяці і 17 днів(аркуш справи 203).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 11,67% (14 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума,  яка підлягає до відшкодування складає 11,67% від заявленого боргу і становить 9941,55 х 11,67% = 1160,18 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_7. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 30 вересня 1994 року і складає всього 7 місяців і 7 днів (аркуш справи 204).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 38,89% (7 міс поділено на 18 міс. (або  рік і 6 міс. згідно розрахунків ПФУ) х 100) Отже, сума,  яка підлягає до відшкодування складає 38,89% від заявленого боргу і становить 781,37 х 38,89% = 303,87 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_8. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 червня 1994 року і складає всього 6 місяців і 8 днів(аркуш справи 205).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 5% (6 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 5% від заявленого боргу і становить 10478,19 х 5% = 523,91 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_9. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 30 листопада 1994 року і складає всього 10 місяців і 13 днів(аркуш справи 206).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 9,17% (11 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 9,17% від заявленого боргу і становить 8239,15 х 9,17% = 755,53 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_20. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 8 місяців і 21 день (аркуш справи 208).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 8,89% (8 міс поділено на 90 міс. (або 7 років і 6 міс. згідно розрахунків ПФУ) х100). Отже, сума,  яка підлягає до відшкодування складає 8,89% від заявленого боргу і становить 4949,92 х 8,89% = 440,00  грн. .(аркуш справи 8-9, 218)

ОСОБА_21. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік 7 місяців і 5 днів. (аркуш справи 209).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 76% (19 міс поділено на 25 міс. (або 2 роки і 1 міс. згідно озрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 76% від заявленого боргу і становить 3969,84 х 76% = 3017,07 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_22. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 жовтня 1996 року і складає всього 2 роки 4 місяці і 8 днів (аркуш справи 210).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 23,34% (28 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 23,34% від заявленого боргу і становить 9618,18 х 23,34% = 2244,88 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_23. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 серпня 1994 року і складає всього 1 рік 11 місяців і 9 днів (аркуш справи 211).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 47,92% (23міс поділено на 48 міс. (або 4 роки згідно розрахунків ПФУ)х100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 47,92% від заявленого боргу і становить  5576,23 х 47,92% = 2672,13 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_24. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 січня 1994 року і складає всього 5 місяців і 1 день(аркуш справи 199).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 4,17% (5 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума,  яка підлягає до відшкодування складає 4,17% від заявленого боргу і становить 3903,09 х 4,17% = 162,75 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_14. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 червня 1995 року і складає всього 1 рік (аркуш справи 212).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 10% (12 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ)х100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 10% від заявленого боргу і становить 6953,53 х 10% = 695,35  грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_15. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік 9 місяців і 9 днів (аркуш справи 213).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 17,5% (21 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 17,5% від заявленого боргу і становить 11409,30 х17,5% = 1996,62 грн. .(аркуш справи 8-9,218)

ОСОБА_16. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 травня 1995 року і складає всього 1 рік 1 місяць і 7 днів (аркуш справи 214).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 10,84% (13 міс поділено на 120 міс. (або 10 років згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 10,84% від заявленого боргу і становить 6396,27х10,84% = 693,35 грн. (аркуш справи 8-9,218).

ОСОБА_17. Згідно довідки «Виходів на роботу робітника відкритого акціонерного товариства «Прокат», яка підтверджує фактично напрацьований робітником пільговий стаж, пільговий стаж роботи цього робітника на підприємстві відповідача відраховується з 01 червня 1993 року (з 01 червня 1993 року робітники підприємства з прокатного цеху виробничого об’єднання «Луганськтепловоз» були переведені в орендне підприємство «Прокат») по 31 жовтня 1994 року і складає всього 6 місяців і 1 день (аркуш справи 215).

На підставі пункту 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, частка плати підприємства складає 6,67% (6 міс поділено на 90міс. (або 7 років і 6 міс.згідно розрахунків ПФУ) х 100). Отже, сума, яка підлягає до відшкодування складає 6,67% від заявленого боргу і становить 3966,26 х 6,67% = 264,55  грн.(аркуш справи 8-9,218).

Всього підлягає відшкодуванню 437,38 + 1334,80 + 1374,58 + 1160,18 + 303,87 + 523,91 + 755,53 + 440,00 + 3017,07 + 2244,88 + 2672,13 + 695,35 + 1996,62 + 693,35 + 264,55 + 162,75 = 18077 грн.

ОСОБА_25,ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30,ОСОБА_31, ОСОБА_32 ОСОБА_33, ОСОБА_34 ОСОБА_35, ОСОБА_36. ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_79, ОСОБА_44 ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50ОСОБА_51, ОСОБА_52,ОСОБА_53 ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57 ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61 ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64,, ОСОБА_65, ОСОБА_78, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68,ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77 на підприємстві відповідача не працювали, а тому відкрите акціонерне товариство «Прокат» не зобов’язано відшкодовувати управлінню Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 зазначеним особам.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково в сумі 18077  грн., в решті позовних вимог  на суму ( 277947,17 – 18077 = 259870,17)  259870,17 слід відмовити за необґрунтованістю.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до пунктів 30 та 34 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 15 липня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до відкритого акціонерного товариства «Прокат» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 у розмірі 277947,17 грн.  задовольнити частково.

   

          Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Прокат" (ідентифікаційний код 20159553, р/р 2600530180075 ФЛЦВ ПІБ м. Луганська, МФО 304308, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 107) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська (ідентифікаційний код 21792318, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 121) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з 01 вересня 2006 року по 31 березня 2008 року у розмірі 18077 грн.

В решті позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

            Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі  19 липня 2010 року.

   


Суддя     

Ковальова Т.І.     


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація