справа № 2-2514 /2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2010 року м. Феодосія
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді Микитюк О.А.
при секретарі Маричевій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_7 , за участю третьої особи ЧП «Файзуллін» про визначення порядку користування житловим приміщенням,
встановив:
позивачі звернулися до суду із позовом до ОСОБА_7 про визначення порядку користування власністю. Вимоги мотивовані тим, що їм та відповідачу на праві приватної власності в рівних частках належить квартира АДРЕСА_1. Між ними склали неприязні стосунки, а визначити порядок користування житловим приміщенням вони не можуть, оскільки відповідач заперечує проти будь якого варіанту. Тому вони змушені звернутися до суду і просять виділити їм у користування кімнатами 17,1 кв.м. та 16,1 кв.м., а відповідач виділити кімнату 13,9 кв.м. Саме цей порядок позивачі просять затвердити, а кухню, ванну кімнату, туалет, коридор, дві комори просять залишити в загальному користуванні власників. В судовому засіданні представник позивачів підтримав позовні вимоги, уточнивши що в користуванні позивачів також просить залишити терасу, а відповідачу надати в користування балкон.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю і не заперечував проти запропонованого порядку користування квартирою.
Вислухавши представника позивачів, відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає за необхідне позов задовольнити повністю.
Судом встановлено що, квартира АДРЕСА_1 в м. Феодосії згідно з свідоцтвом про право власності на житло, що видане 07 серпня 2008 року, належить ОСОБА_8, ОСОБА_3, ОСОБА_9, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на праві спільної часткової власності, а саме по 1/5 частині кожному. Свідоцтво про право власності на житло зареєстровано у встановленому порядку в Феодосійському МБРТІ.
Згідно технічного паспорту на вищевказану квартиру, загальна площа останньої складає 73,1 кв.м., а житлова складає 47,1 кв.м. Квартира складається з трьох ізольованих кімнат площею 17,1 кв.м., 16.1 кв.м. та 13,9 кв.м., а також кухні площею 9,5 кв.м., ванної кімнати 2,6 кв.м., туалету 1.4 кв.м., прихожої 9,7 кв.м., тераси 1,9 кв.м. та балкону 0,9 кв.м. Тобто кожному із співвлавників припадає 9,42 кв.м. житлової площі та 14,62 кв.м. загальної площі.
У відповідності до даних довідки ЧП «Файзуллін» в спірній квартирі проживають ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.
У відповідності до вимог ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Ухвалюючи рішення про виділення в користування ОСОБА_8 жилої кімнати площею 13,9 кв.м, а позивачам житлових кімнат площею 17,1 та 16,1 кв.м., суд виходить з того, що такий розмір житлової площі максимально відповідає їхнім часткам у праві спільної часткової власності та не порушує їхніх житлових прав як співвласників квартири; позивачі спільно користуються своїми частками в спільній частковій власності, а також, той факт, що порядок користування кімнатами між сторонами у добровільному порядку остаточно не визначався, але в судовому засіданні відповідач проти запропонованого порядку не заперечував.
На підставі викладеного, керуючись ст. 358 ЦК України, ст. ст.ст.10,11,57-60, 212,213,214,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Виділити у користування ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 житлові кімнати № 3 площею 17.1 кв.м. та № 4 площею 16,1 кв.м. а також терасу № 2 площею 1.9 кв.м., а ОСОБА_8 виділити у користуання кімнату № 2 площею 13,9 кв.м. і балкон 0,9 кв.м. Кухню, ванну кімнату, туалет, прихожу , залишити в загальному користуванні власників.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295 Цивільного процесуального кодексу України. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя (підпис) О.А. Микитюк
Копія вірна: суддя- секретар -