Справа 22ц – 11466 /2010р. Головуючий у 1 інстанції: Тараньова В.С.
Категорія 57 Доповідач: Ігнатова Л.Є.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2010 р. Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючої - судді: Краснощокової Н.С.,
суддів: Ігнатової Л.Є., Никифоряка Л.П.,
при секретарі: Лясовій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька на постанову Будьоннівського районного суду м. Донецька від 6 листопада 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Будьоннівського району м. Донецька про зобов»язання провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи із розрахунку фактичної заробітної плати відповідного працівника прокуратури з 01.06.2006 року в сумі 29523, 01 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2009 року ОСОБА_1 звернувся з зазначеним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька.
Постановою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 6 листопада 2009року позов ОСОБА_1 задоволено.
Не погоджуючись з постановленим по справі рішенням суду Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька звернулось з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального права ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції.
Відповідач вважає, що перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отриманих виплат і умов оплати праці, які існували на день звільнення з роботи.
Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» корегування виплат з урахуванням коефіцієнту загального підвищення розмірів посадового окладу, набавок до нього за класний чин повинно проводитись не лише при призначенні пенсії, але й під час проведення перерахунку, оскільки перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отриманих виплат і умов оплати праці, які існували на день звільнення з роботи.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи,доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював в органах прокуратури з 30.01.1995 року по 06.02.2004 року.
Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» ОСОБА_1 призначена пенсія з 01.05.2006 року за вислугу років.
Позивачу була надана довідка із зазначенням, що його місячна заробітна плата складалась, серед іншого, з посадового окладу, доплат за класний чин та вислугу років, а також інших виплат, передбачених діючою системою оплати праці.
На підставі зазначеної довідки позивачу була нарахована первинна пенсія і надалі прокуратурою Донецької області щорічно позивачу надавались довідки для перерахунку пенсії із зазначенням розміру середнього заробітку за посадою, з якої ОСОБА_1 вийшов на пенсію.
Відповідно до ч.12 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсії провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Частиною 17 ст. 50-1 цього Закону передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв»язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміни розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачена йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до довідок прокуратури Донецької області, середня заробітна плата після підвищення посадових окладів за посадою з якої позивач вийшов на пенсію становить з 01.04.2006 року 2950,62 грн., з 01.05.2007 року – 4420,79 грн., з 01.03.2008 року - 4228,64 грн.
Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції, що розмір пенсії позивача встановлений у відповідності до Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від заробітку повинен становити з 01.05.2006 року 2655,65 грн., з 01.06.2007 року 3978,72 грн., з 01.03.2008 року 3978,72 грн.
Також правильним є висновок суду щодо застосування індексів інфляції та застосування компенсації за порушення строків виплати позивачу належної пенсії.
Відповідно до вимог ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що оскаржуване рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Наведені в скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, тому підстав для її задоволення не має.
Керуючись ст. ст. 308, 313, 315 ЦПК України, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості спорів, пов’язаних із соціальними виплатами» апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька відхилити.
Постанову Будьоннівського районного суду м. Донецька від 6 листопада 2009року залишити без зміни.
Ухвала суду апеляційної інстанції є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді: