Справа 22ц – 8989/2010р. Головуючий у 1 інстанції: Ульяніч І.В.
Категорія 57 Доповідач: Ігнатова Л.Є.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2010 р. Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючої - судді: Краснощокової Н.С.,
суддів: Ігнатової Л.Є., Никифоряка Л.П.,
при секретарі: Лясовій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Пролетарського районного суду м. Донецька від 15 лютого 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у м. Донецьку ради про зобов»язання надати субсидію за 2007-2009 роки, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2009 року ОСОБА_1 звернувся з зазначеним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у м. Донецьку ради.
Зазаначав, що 13.06. 2007 року Пролетарський районний суд м. Донецька зобов»язав відповідача надати йому субсидію. Однак виплатили субсидію йому лише за 2 місяці 2006 року. Відповідач припинив подальшу виплату субсидії незважаючи на те, що він одразу після отримання субсидії, 24.09.2007 року подав заяву до УПСЗН у відповідності до вимог передбачених п.14 постанови КМУ № 848 від 21.12.1995 року та просив призначити субсидію з початку 2007 року. Таку ж заяву з підтвердженням незмінності доходу, складу зареєстрованих, житла та послуг він подав 09.01.08 року.
З початку 2009 року він звернувся до голови Пролетарської районної в м. Донецьку ради з проханням надати допомогу у призначенні субсидії на підставі рішення суду та його заяв.
Але у відповіді йому повідомили, що причиною відмови в призначенні субсидії є неправильна подача ним заяв (по пошті, у вільній формі, а не на офіційному бланку).
Ця інформація не відповідає дійсності, оскільки він 24.09.07 року особисто звернувся до УПСЗН з заявою про продовження дії субсидії і на цій заяві є підпис секретаря.
Заборгованості за надані комунальні послуги він не має.
Вточнюючи позовні вимоги 17.11.2009 року ОСОБА_1 просив зобов»язати УПСЗН на підставі його заяв від 24.09.07 року, 09.01.08 року та заяви до голови Пролетарської в м. Донецьку ради у відповідності до п. 14 Постанови КМУ № 848 від 21.12.1995 року (в редакції Постанови КМУ від 22.09.07 року № 1050 прозвести виплату субсидії за 2007-2009 роки включно. (а.с.17)
Постановою Пролетарського районного суду м. Донецька від 15 лютого 2010 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 було відмовлено.
Не погоджуючись з постановленим по справі рішенням суду ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального права ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції.
Позивач вважає, що суд не врахував, що згідно ст. 14 постанови КМУ № 848 від 21.12.1995 року для подальшого надання йому субсидії потрібно тільки подача заяви до відповідача.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач знаходиться на обліку у відповідача та отримував субсидію по відшкодуванню витрат по оплаті комунальних послуг, придбання твердого палива з 01.11.2006 року по 31.12.2006 року на підставі рішення суду від 13.06.2007 року (а.с. 20)
З приведеного вбачається, що позивач раніше із заявою про призначення йому субсидії не звертався до відповідача і відповідних даних, необхідних для призначення йому субсидії не надавав.
Відповідно до п. 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050 з послідуючими змінами внесеними ПКМУ від 12.12.2006 року № 1703 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі – Положення), субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, краплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо і обсягом визначеного КМУ обов»язкового відсотка платежу.
У разі застосування визначених КМУ розрахункових норм для призначення субсидій залежно від кількості прописаних у житловому приміщенні (будинку) субсидія призначається за наявності різниці між розрахунковою вартістю житлово-комунальних послуг і обсягом визначеного обов»язкового відсотка платежу.
Абзацом першим пункту 6 Положення передбачено, що субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особистий рахунок за місцем прописки.
Пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2006 року № 1703 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» передбачено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає відділу (управлінню) субсидій довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
У відділі (управлінні) субсидій громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці.
Форма декларації про доходи та май новий стан осіб які зверталися за призначенням усіх видів соціальної допомоги затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 року № 204, яка передбачає заповнення даних про сім»ю які проживають окремо. В декларації зазначається прізвище, ім»я та по-батькові членів сім»їх, загальну площу жилого приміщення свого та членів сім»ї, зареєстрованих окремо, кількість осіб, зареєстрованих з заявником та членами сім»ї, адреса жилих приміщень, в яких зареєстровані члени сім»ї та інші відомості(а.с. 20)
Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
У разі коли відомості, викладені в заяві, не підтверджено належно оформленим документами, субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви.
Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та всіх необхідних документів.
Як вбачається із матеріалів справи, 11.01.2007 року ОСОБА_1 був запрошений до відповідача для оформлення субсидії у зв»язку з прийняттям постанови КМУ від 12.12.2006 року за № 1703. Це запрошення позивач отримав 15.01.2007 року. Але до управління з заявою про призначення йому субсидії не звертався (а.с.21,22).
На звернення ОСОБА_1 до УПСЗН від 24.09.2007 року про призначення йому субсидії, відповідачем була надана письмова відповідь з роз»ясненням порядку оформлення субсидії 27.09.2007 року (а.с. 23,24). Але отримавши таке роз»яснення, позивач, з заявою до УПСЗН про призначення йому субсидії не звертався.
З наданих до матеріалів справи відомостей вбачається, що позивач користувався наданою йому субсидією у 2006 році (за рішенням суду).
В п.14 Положення перелічені документи, які подаються по закінченню строку отримання субсидії для підтвердження права на слідуючий період (заява). Субсидія на призначення твердого палива та оплата комунальних послуг надається на календарний рік.
Оскільки ОСОБА_1 у січні 2007 року за призначенням субсидії не звертався до відповідача (і взагалі не звертався з заявою про призначення йому субсидії), то виникла перерва в отриманні субсидії. Тому при зверненнях за субсидією застосовується п. 13 вказаного Положення.
Відмовляючи у задоволенні позову суд правильно виходив із того, що позивач не звертався до відповідача в 2007 році та в 2009 році з заявами, згідно передбаченої законодавством формою, а в 2008 році не надав необхідні для оформлення субсидії документи.
Зі змісту п.13 Положення вбачається, що позивач особисто повинен подати довідки про доходи, відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за відповідними формами. У відділі (управлінні) позивач повинен заповнити заяву та декларацію про доходи і майновий стан за відповідними формами.
Оскільки позивач не дотримався вказаних вимог діючого законодавства, суд обґрунтовано відмовив у задоволенні його вимог. Цей висновок є правильним, і підтверджується матеріалами справи та відповідає вимогам діючого законодавства.
Наведені в скарзі доводи були предметом дослідження в суді першої інстанції, висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, тому підстав для її задоволення немає.
Керуючись ст. ст. 308, 313, 315 ЦПК України, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості спорів, пов’язаних із соціальними виплатами» апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Пролетарського районного суду м. Донецька від 15 лютого 2010 року залишити без зміни.
Ухвала суду апеляційної інстанції є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді: