Справа № 22- ц -23746/2010 р. Головуючий 1 інст. Шишкін О.В.
Категорія: кредитні відносини Доповідач Кіпенко І.С.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2010 р. Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - Макарова Г.О.,
суддів - Кіпенка І.С., Котелевець А.В.,
при секретарі – Пуль С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 представника ОСОБА_2 на ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 30 грудня 2009року про відкриття провадження по справі за позовом акціонерного комерційного банку «Форум» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором , -
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 30 грудня 2009року відкрито провадження у справі за позовом АКБ «Форум» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
На зазначену ухвалу районного суду ОСОБА_1 представником ОСОБА_2 подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на відкриття провадження по справі судом з порушенням правил підсудності, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції.
Судова колегія, перевіряючи законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції відповідно до вимог ст. 303 ЦПК України в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відкриваючи провадження у справі, суд виходив з того, що вона підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Такий висновок суду є обґрунтованим та відповідає обставинам справи.
Посилання ОСОБА_1 в апеляційній скарзі що спір повинен вирішуватись у господарському суді безпідставні.
Згідно із статтею 12 ГПК господарським судам підвідомчі, зокрема, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів.
У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України. Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: а) участь у спорі суб'єкта господарювання; б) наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; в) відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Відповідно до ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, а також інших правовідносин крім випадків, коли розгляд таких справ провадиться за правилами іншого судочинства.
Матеріали справи свідчать, що АКБ «Форум» звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором на споживчі цілі, - придбання легкового автомобіля .
За таких обставин спір виник не з господарських, а з цивільних правовідносин, отримання кредиту на споживчі цілі.
Згідно п. 1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Оскільки судом першої інстанції постановлено ухвалу про відкриття провадження у справі з додержанням вимог закону, підстав для її скасування судова колегія не вбачає.
Керуючись ст. ст. 303, 304, п. 1 ч. 2 ст. 307, п. 1 ст. 312, ст. 313, п. 4 ч. 1 ст. 314, ст. ст. 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 представника ОСОБА_2 відхилити.
Ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 30 грудня 2009року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає, як така, що не перешкоджає подальшому провадженню по справі.
Головуючий:
Судді :