справа № 2-345/10/1605
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що у зв’язку із відсутністю правовстановлюючого документу на будинок, вона позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить суд визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1 (у тому числі на ? частину по праву власності та на ? частину в порядку спадкування за законом).
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, надіславши до суду заяви, в яких вказали, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_2 не заперечують, просять справу розглянути без їхньої присутності.
За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу . Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Під час розгляду справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Олексіївка Гребінківського району Полтавської області помер ОСОБА_5 (чоловік позивача), що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданим 01.09.2009 року Наталівською сільською радою Гребінківського району Полтавської області (актовий запис № 9).
На час смерті ОСОБА_5 мав у власності ? частину житлового будинку з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1.
Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняла тільки позивачка шляхом постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою № 155 від 01.06.2010 року виконавчого комітету Наталівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На даний час постало питання про оформлення спадкового майна, що залишилося після смерті ОСОБА_5, але без правовстановлюючих документів на спадковий будинок, отримати Свідоцтво про право на спадщину за законом без вирішення даного питання в судовому порядку, позивач позбавлена можливості.
Даний спірний будинок був збудований позивачкою та її померлим чоловіком, але за свого часу вони належним чином не оформили правовстановлюючих документів.
Спадкоємцями за законом першої черги після смерті ОСОБА_2 являються відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які у встановленому законом порядку спадщини не прийняли та не бажають в подальшому на неї претендувати.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Приймаючи до уваги те, що позивачка одна прийняла спадщину, суд вважає, що в порядку спадкування за законом вона набула право власності на спадкове майно.
На підставі викладеного, відповідно до ч. 3, ч. 5 ст. 1268 ЦК; керуючись ст. ст. 8; 10; 60; ч. 4 ст. 130; ч. 4 ст. 174; 212-215, ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1 (у тому числі на ? частину по праву власності та на ? частину в порядку спадкування за законом).
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано впродовж 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І.Радзівон