справа № 2-219/10/1605
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
У квітні 2010 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що подальше сумісне, а тим більше сімейне життя з відповідачкою суперечить інтересам кожного із них, а збереження їхнього шлюбу взагалі неможливе.
В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав повністю, просить їх задовольнити. Відповідачка не заперечує проти розірвання шлюбу.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.
В судовому засіданні судом встановлено, що 03.08.1993 року Новооржицькою сільською радою Оржицького району Полтавської області було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (актовий запис № 13), що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_1, виданим 03.08.1993 р.. У шлюбі сторони мають неповнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Одруження сторін виявилося невдалим, між ними немає взаєморозуміння, поваги. Через постійні сварки вони втратили один до одного кохання та почали проживати окремо. За таких обставин збереження шлюбу та подальше спільне проживання суперечить інтересам сім'ї та унеможливлює примирення сторін.
Судом за час розгляду справи було вжито заходи для примирення сторін – надано строк 3 місяці для примирення, але зберегти сім’ю так і не вдалося, сторони наполягають на розірванні шлюбу.
Відповідно до ч. 2 ст. 104 СК шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Згідно із ст. 112 СК суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Дитина залишається на утриманні та вихованні відповідачки. Спору про поділ майна немає.
Відповідно до ст. ст. 104, 105, 110, 112, 161 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 8, 10, 60, ч. 4 ст. 169, 213-215, ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Шлюб, зареєстрований 03.08.1993 року Новооржицькою сільською радою Оржицького району Полтавської області (актовий запис № 13) між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та Золотухіною (після реєстрації – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 - розірвати.
Дитину – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 - залишити на утриманні та вихованні матері – ОСОБА_2.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути на користь держави із ОСОБА_1 8,50 грн. державного мита. Звільнити від сплати державного мита ОСОБА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано впродовж 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І.Радзівон