№ 1-692/10
П О С Т А Н О В А
27 серпня 2010 р
Суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду зі скаргою в якій просять порушити кримінальну справу відносно ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за ст. 356 К України.
Згідно ст. 27 КПК України справи про злочини, в тому числі передбачені ст. ст. 125, 126, 356 КК України щодо дій, якими заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян, порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення. В цих справах дізнання і досудове слідство не проводяться.
Згідно ч. 1 ст. 251 КПК України скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку ( ст. ст. 223, 224 КПК України ), а саме – скарга має складатися з описової та резолютивної частини, в описовій частині зазначаються обставини справи як їх вважає встановленими потерпілий, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, якими, на думку потерпілого, стверджується обвинувачення, в резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладаються суть обвинувачення із зазначенням статті (частини, пункту статті) Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за даний злочин, та прохання про порушення кримінальної справи і притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення цього злочину, скарга підписується потерпілим, до скарги додаються список осіб, які підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси, вказівка на наявність речових доказів, позовна заява (якщо заявляється цивільний позов), додаються копії скарги для вручення обвинуваченим.
Як встановлено скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не відповідає вищевказаним вимогам, а саме відсутні повні анкетні дані про обвинувачених та вказівка на наявність речових доказів. Також, резолютивна частина скарги не містить посилань на мотиви дій обвинувачених, а тому згідно ч. 1 ст. 251 КПК розглянута бути не може та підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 251 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
Скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 - залишити без розгляду та повернути її заявнику.
Роз’яснити заявникам про те, що вони, усунувши недоліки у скарзі, вправі звернутися до суду з повторною скаргою.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. Карабань