Судове рішення #10697125

Справа № 2а-4570/09/0308

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2009 року суддя Луцького міськрайонного суду Кухтей Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона наділена правовим статусом дитини війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» користується правом на одержання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Протягом 2006-2007 років позивачеві така допомога не нараховувалася та не виплачувалася. Просить зобов’язати відповідача провести нарахування державної соціальної допомоги дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з січня 2006 року по січень 2008 року.

Позивач подала суду письмову заяву про розгляду справи у її відсутності.

Відповідач подав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності та письмові заперечення проти позову.

Дослідивши та оцінивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Судом встановлено, що позивач знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Луцьку, одночасно наділена правовим статусом дитини війни та учасника війни, протягом 2006-2008 років одержувала пенсію за віком без доплати як дитині війни, проте їй виплачувалося підвищення до пенсії як учаснику війни, що підтверджується довідкою відповідача № 2317.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року, який набрав чинності з 1 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Згідно із п. 2 розділу IV «Прикінцеві положення» Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до ветеранів війни належать учасники війни.

Оскільки позивач є учасником війни, користується пільгами, передбаченими ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в тому числі протягом 2006-2008 років одержувала підвищення до пенсії як учасник війни, не зверталася до відповідача із заявою про відмову від пільг для учасника війни та надання пільг як дитині війни, тому суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 160 ч. 3,163 КАС України, на підставі ст. 6, п. 2 розділу IV «Прикінцеві положення» Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація