Справа №2-177\2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2009 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Білошицькій І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Радомишль справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Вепринської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, про визнання права власності на спадкове майно -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати за ним право власності на майно - житловий будинок з господарськими спорудами, розташований в АДРЕСА_1.
В підтвердження своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Веприн Радомишльського району Житомирської області померла його мати ОСОБА_2 . Він звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Однак , нотаріус позбавлений можливості видати йому свідоцтво про право на спадщину на вказаний будинок, так як в бюро технічної інвентаризації право власності на спірний будинок не зареєстровано за померлою.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просить визнати за ним право власності на спірний будинок.
Відповідач в судове засідання не з»явився, надіслав заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує.
Вислухавши пояснення, перевіривши матеріали справи, оцінивши всі докази та обставини по справі, суд задовольняє позовні вимоги позивача, виходячи з таких підстав.
Як встановлено судом позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Євминка Козелецького району Чернігівської області, у свідоцтві про його народження матір'ю записана ОСОБА_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 74 років померла мати позивача ОСОБА_2 , про що виконкомом Вепринської сільської ради Радомишльського району Житомирської області зроблено запис за № 19 в книзі реєстрації смертей. Ще при житті мати склала заповіт, яким заповідала все своє майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось своєму сину ОСОБА_1. Даний заповіт посвідчений секретарем Вепринської сільської ради Радомишльського району, зареєстрований в реєстрі за №45, на день смерті заповідача ніким не скасований і не змінений.
Після смерті матері залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в АДРЕСА_1.
Позивач в передбачений законом шестимісячний строк звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, про що свідчить спадкова справа № 113 за
2008 рік.
Проте, нотаріус обґрунтовано відмовляє позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок, так як власність на померлого спадкодавця не зареєстровано в бюро технічної інвентаризації. Згідно довідки КП «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» №4191 від 24 вересня 2008 року право власності на будинок АДРЕСА_1 не зареєстровано, вартість домоволодіння становить 13518 гривень .
У відповідності до вимог ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.
Згідно з вимогами ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Статтею 331 ЦК України передбачено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 130, 174 ЦПК України, ст.ст. 328, 331, 392, 1235, 1261 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем села Євминка Козелецького району Чернігівської області право власності на цілий житловий будинок з надвірними спорудами, розташований в АДРЕСА_1, вартістю 13518 гривень в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.