Судове рішення #10698558

Справа № 2о-31/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2009 року Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:

головуючого - судді Ференц A.M.

при секретарі Пазяк С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення належності майна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з вищевказаною заявою, мотивуючи тим, що вона є спадкоємцем будинку АДРЕСА_1 за померлим чоловіком ОСОБА_2. Оскільки правовстановлюючі документи не були оформлені на померлого, то вона для можливості оформлення спадщини просить в судовому порядку встановити належність померлому вказаного житлового будинку з належними господарськими будівлями, а також їй в порядку спадкування.

В судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву.

Заслухавши заявницю, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно рішення виконавчого комітету Киблярської сільської ради № 10 від 21.03.1991 року було вирішено затвердити рішення про право власності на житлові будинки з надвірними будівлями в селах Кибляри, Пінці, Гайдош, а Ужгородське міжміське бюро технічної інвентаризації просити провести інвентаризацію житлових будинків.

Як вбачається з додатку до вказаного рішення, ОСОБА_2 є серед власників житлових будинків, за якими вирішено оформити право власності на житловий будинок.

30 листопада 1958 року був укладений шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1.

07 квітня 2008 року був оформлений технічний паспорт на будинок АДРЕСА_1.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2.

Довідками виконавчого комітету Киблярської сільської ради стверджується, що на день смерті ОСОБА_2 в будинку АДРЕСА_1 проживала і була зареєстрована ОСОБА_1 , а також зазначено , що заповіт від імені ОСОБА_2 в сільській раді заповіт не посвідчувався.

Так як згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, то суд приходить до висновку, що всі досліджені в судовому засіданні докази є підставою для встановлення права власності на житловий будинок за померлим ОСОБА_2, а в порядку спадкування - за ОСОБА_1.

Керуючись ст. ст. 209-215 ЦПК України , ч. 3 ст. 1268 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на будинок АДРЕСА_1 та належні до нього господарські будівлі.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за померлим ОСОБА_2 право власності на будинок АДРЕСА_1 та належні до нього господарські будівлі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана на протязі 10 днів після проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація