Судове рішення #10699530


Категорія №6.13


  

ПОСТАНОВА

                                                                 Іменем України


16 серпня 2010 року Справа № 2а-5563/10/1270


          Луганський окружний адміністративний суд в складі:

Судді                                                                 -  Ковальової Т.І.

при секретарі                                                   -   Скрипкіної А.О.

за участю сторін

представника позивача – управління

Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі

Луганської області                                               -  Зубарєв К.О.

Відповідача                                                           -  ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганськму районі, Луганської області до ОСОБА_2 про зобов’язання здійснити реєстрацію зобов’язання провести  сплату страхових внесків

                                                             встановив:

          15 липня 2010 року управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганськму районі, Луганської області звернулося з позовною заявою до ОСОБА_2 про зобов’язання здійснити реєстрацію та сплатити страхові внески, згідно якої просили суд зобов’язати ОСОБА_2 зареєструватися в управлінні Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі, зобов’язати ОСОБА_2 сплатити страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2008-2009 роки в сумі 1889,08 грн. та зобов’язати ОСОБА_2 сплатити страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 01.01.2010 року. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що ОСОБА_2 займається адвокатською діяльністю та отримує дохід від своє діяльності за 2008 рік – 2500,00 грн, за 2009 – 3190,00 грн.

          ОСОБА_2 перебуває на обліку в ДПІ Станично-Луганському районі, як платник податків, з 18.01.2007 року. Відповідно доп.1 ст.15, пп..1 п.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_2 є платником страхових внесків, повинна була у 10-денний термін із дня отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю зареєструватися в управлінні Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі, як платник страхових внесків, надавати звітність в установлені строки, нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі і в установлені строки.

          В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити..

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала і  пояснила суду, що позовні вимоги не визнає. Відповідно до ст.. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не передбачено нарахування та примусове стягнення страхових внесків с особи, яка не зареєстрована  як платник страхових внесків.

Згідно ст.. 14, 15 вищевказаного Закону вона не зареєстрована в УПФУ Станично-Луганському району ні як страхувальник, ні як застрахована  особа і не є платником страхових внесків. Тому вимоги позивача про стягнення з неї страхових внесків є незаконними та необґрунтованими. Просила в задоволенні позову відмовити.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити  із наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є адвокатом та  взята на облік 18.01.2007 року у ДПІ у Станично-Луганському районі (аркуш справи 7).

Відповідач ОСОБА_2 не перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду в Станично-Луганському районі, як платник страхових внесків, що не заперечують сторони по справі.

Відповідно до п. 4 ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, в тому числі -

особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності.

Згідно із ст.. 14, 15 Страхувальниками, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.

Платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Платниками страхових внесків до Накопичувального фонду є застраховані особи, зазначені в пунктах 1-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.

Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.

Взяття на облік до Пенсійного фонду страхувальників, зазначених у статті 14 цього Закону, здійснюється у такому порядку:

для юридичних осіб, незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців, зазначених у пунктах 1-4 статті 14 цього Закону, на яких поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей територіальними органами Пенсійного фонду;

для страхувальників, зазначених у пунктах 1-5 статті 14 цього Закону, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків надсилається страхувальнику наступного робочого дня з дня взяття на облік.

Зняття з обліку страхувальника здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" за їх заявою після проведення передбачених законодавством перевірок страхувальника, звірення розрахунків з ним і проведення остаточного розрахунку.

З вищенаведеного вбачається, що відповідач ОСОБА_2 не зареєстрована та не взята  на облік територіальним органом Пенсійного фонду - УПФУ в Станично-Луганському районі і відповідно не набула статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду. Відповідно вона не повинна сплачувати страхові внески.

Слід не погодитися з обґрунтуванням позивача про те, що відповідач зобов’язана зареєструватися в органах Пенсійного фонду, як платник страхових внесків, згідно п.1 ч. 2 ст. 17 Закону України  №1058 від 09.07.2003 року,  з огляду на те, що вказаний пункт 1 ч. 2 ст. 17 виключено на підставі Закону № 3456 від 22.02.2006 року.

Таким чином, позовні вимоги є необґрунтованими і відповідно  не підлягають задоволенню.

          Керуючись ст.. 2,9,17-18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства суд

                                                           постановив:

          В задоволенні позовних вимог управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганськму районі, Луганської області до ОСОБА_2 про  зобов’язання провести сплату страхових внесків відмовити за необґрунтованістю.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений  21 серпня 2010 року.


Суддя       Ковальова Т.І.     


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація